Çocuklar için Yazılım Eğitimi

Son yıllarda yazılım öğrenmek çok trend oldu. Yazılım, küçük çapta bir kaç uygulama geliştirmekten, dev şirketlerin çok hacimli web siteleri için proje üretmeye ya da bugün tüm dünyada kullanılan milyar dolarlık uygulamaların yaratıcısı olmaya kadar uzanan çok geniş bir iş alanı. Çocuklar için yazılım eğitimi konusunda bilgi edinmek ve Çocuğunuzun kodlama ya da yazılım öğrenmesi için bizi arayabilirsiniz. Deparakademi olarak çocuklar için kodlama dersleri ve yazılım eğitimleri organize ediyoruz. Çocuklar için özel kodlama dersleri ve oyunlaştırılmış yazılım eğitimleri planlıyoruz.

Kimler Yazılım Öğrenebilir?

Her yaştan ve eğitim seviyesinden insan yazılım öğrenebilir ancak gerçekten kullanılışlı, tercih edilecek ve sürdürülebilir dev projeler için analitik zeka, uygulama becerisi, çok güçlü bir şekil kavram ilişkisi yeteneği ve küçük yaşlarda bu işlere başlamış olmak gerekli.

Yazılımcı Olmak İçin Hangi Bölümlerden Mezun Olmak Gerek?

Bu alanda iyi işler yapmak için ille de bir bölümden mezun olmak gerekmiyor. Hatta pek çok şirket eğitimi sorgulamıyor bile. Zira işi yapıp yapamayacağınız en başından belli oluyor. Ancak belirtmekte fayda var ki, matematik, uygulamalı mühendislik, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği mezunu olmak başarılı bir yazılımcı kariyeri için yararlı olabilir.  

Çocuklar İçin Yazılım Dersleri Ne Fayda Sağlayabilir?

Bundan bir kaç yıl önce eski ABD Başkanı Barack Obama bir açıklama yapmıştı ve tüm dünyadan yetişkinler bu açıklamayı çok ciddi ye almıştı. Diyordu ki, Obama “çocuklarınıza kod yazmayı öğretin, gelecekte kod yazmayı bilmeyen insanların işi zor olacak”. Çocuğunuz için giderek karmaşık ve kalitesiz bir hala gelen eğitim sistemi içinde endişeler duyuyorsanız onun için yapabileceğiniz en iyi yatırım, çok iyi seviyede İngilizce ve yazılım öğrenmesini sağlamak olabilir. Böylece okul, mezuniyet gibi kavramların ötesinde bir kariyer planı sunabilmiş olursunuz.

Yazılım Eğitimi Kaç Yaşında Başlar?

Yazılım ve kodlama bilgisi öğrenmek için en az 8-10 yaşında olmak gerekir. Ancak bir fikri bir uygulamaya nasıl dönüştüreceğini öğrenme becerisi çok daha küçük yaşlarda kazanılabilir. Fikirleri kodlara dönüştürme becerisi için 4-5 yaş bile uygun olabilir.

Eğitim Bilgi Formu