Ağ Güvenliği Yöneticisi Eğitimleri Depar Akademi

Ağ Güvenliği Yöneticisi Eğitimleri

Bu eğitimler ile katılımcıların ağ ve internet güvenliği sorunlarının nasıl değerlendirilmesi gerektiğini, güvenlik politikalarının neler olduğunu ve güvenlik duvarı stratejilerinin nasıl uygulanması gerektiğinin öğretilmesi hedeflenmektedir.

Network Security Administrator Eğitimi

Zararlı Yazılım Analiz Yöntemleri Eğitimi

Sızma Testleri Eğitimi

Saldırı Tespit ve Kayıt Yönetimi Eğitimi

DNS Güvenlik Yöntemleri

Linux ile Ağ ve Güvenlik Yönetimi

DDoS Saldırıları ve Korunma Yöntemleri Eğitimi

1. Network Security Administrator Eğitimi

Ağ Güvenliği Yöneticisi Eğitimi alarak ağ ve internet güvenliği sorunlarını ve tasarımını nasıl değerlendireceğinizi, başarılı güvenlik politikalarını ve güvenlik duvarı stratejilerini nasıl uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistem ve ağ açıklarını nasıl ortaya çıkartacağınızı ve bunlara karşı nasıl savunacağınızı kurumsal olarak öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Zararlı Yazılım Analiz Yöntemleri Eğitimi

Zararlı yazılımların, finans kuruluşlarını ve kamu kurumlarını hedef alması ve saldırılar gerçekleştirmesiyle birlikte analiz yapılması ihtiyaç haline gelmiştir. Bu eğitim ile zararlı yazılımları analiz ederek hedeflerini anlaması ve kaynaklarına erişilmesi gibi işlemleri öğrenmeye başlayın. Ağ ve internet güvenliğini sağlamak için güvenlik politikaları ve güvenlik duvarı stratejilerinin nasıl uygulanacağını, ayrıca sistem ve ağ açıklarının nasıl ortaya çıkarılacağını öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3. Sızma Testleri Eğitimi

Bu eğitimde sızma testi adımları ile metodolojileri aktarılmaktadır. Temel network terimleri, domain yapısı, linux servislerinin başlatılması, yönetimi, port taraması, sızma testine hazırlık yapılması gibi yöntemleri veya metotlarını öğrenmeye başlayın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

4. Saldırı Tespit ve Kayıt Yönetimi Eğitimi

Bu eğitim ile birlikte kurumsal altyapınızda loglamanın önemini ve gerçek değer amaçlı ürün güvenlik açısından loglamanın kazançlarını somut olarak öğrenin. Buna ek olarak trafik analizi temelleri, uygulama protokolleri ve trafik analizi, açık kaynak kodlu saldırı tespit sistemi, ağ trafiği analizi ve izleme, uygulama protokolleri için saldırı tespit metotları, kayıt yönetimi ve kayıtları izleme gibi öğrenimlerini kazanabilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

5. DNS Güvenlik Yöntemleri

Domain Name Server yapısının güvenlik önemini anlayarak name serverlarınıza karşı hedef alan siber saldırıları karşı yapabileceğiniz veya alabileceğiniz önlemler üzerinde eğitim alarak güvenlik altyapınızı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca name serverınızın konfigrasyonunu, desteklenen güvenlik seçeneklerini, güvenlik çözümü, trafik analizi gibi önemli konular üzerinde de durarak önemli öğrenimler kazanabilirsiniz.

Eğitim 1 gün 6 saattir.

6. Linux ile Ağ ve Güvenlik Yönetimi

Bu eğitim ile birlikte Linux ile ağ güvenliğini ve yönetimini kurumsal yapıda çözümlerle güçlü bir altyapısını inşa ederek efektif yapılara giriş yapabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

7. DDoS Saldırıları ve Korunma Yöntemleri Eğitimi

DDos izleme sistemleri ile en kötü senaryoların hazırlanması ile saldırılara karşı altyapınızı korumaya başlayın. Bu eğitim esnasında ağ altyapınızı DDos’dan korunmak ve saldırı esnasında neler yapabileceğiniz gibi işlemleri öğreneceksiniz. Ayrıca sık kullanılan ve en etkili olan yöntemleri, çalışma mantıklarını, uygulamaları ve korunma yöntemlerini hem teorik hem de pratik olarak öğrenebilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler