Windows Eğitimleri Depar Akademi

Windows Eğitimleri

Windows’un giriş ve çıkışlarını bilmek isteyen sistem yöneticileri, ofislerinde veya hareket halindeyken kullanıcıların Windows makinelerini daha iyi yönetmesine yardımcı olacak bilgiler bu eğitim içerisinde yer almaktadır.

Supporting and Troubleshooting Windows 10

Deploying Windows Desktops and Enterprise Applications

Implementing and Managing Windows 10

Deploying and Managing Windows 10 Using Enterprise Services

Installing and Configuring Windows 10

Windows Operating System Fundamentals

1. Supporting and Troubleshooting Windows 10

Windows 10 için bir sorun giderme metodolojisinin planlanması ve kullanılmasıyla ilgili süreçleri tanımlayın. Başlangıç ​​sorunlarını ve işletim sistemi hizmetlerini sorunlarını çözme, donanım aygıtları ve aygıt sürücüleri ile ilgili sorunları çözme, ağ bağlantısıyla ilgili sorunları giderme, istemci yapılandırma hatalarını ve grup ilkesi nesneleri uygulamasının sorunlarını giderme, kullanıcı ayarlarıyla ilgili sorunları giderme, etki alanına katılmış cihazlardan kaynaklara erişme ile ilgili sorunları çözme gibi yetkinliklere bu eğitim ile ulaşacaksınız.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Deploying Windows Desktops and Enterprise Applications

Bu eğitim ile birlikte işletim sistemini ve uygulama dağıtım görevlerini desteklemek için ağ ortamını değerlendirebilme yetisine ulaşacaksınız. Örgütsel gereksinimlere göre en uygun Windows dağıtım stratejisini tanımlayabilir, uygulama uyumluluğu sorunlarını değerlendirebilir ve azaltma çözümlerini tanımlayabilirsiniz. İşletim sistemi dağıtımları sırasında kullanıcı durumunu geçirmek için stratejiler tanımlayarak yapılandırabilirsiniz. Görüntü yönetimini tanımlayabilir, otomatik dağıtım stratejileri hazırlayabilir ve desteklemek için Windows ADK’yı kullanabilirsiniz. İşletim sistemi dağıtım görevlerini gerçekleştirirken PXE tarafından başlatılan ve çok noktaya yayın çözümlerini destekleyecek çözümleri yapabilir hale gelebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3. Implementing and Managing Windows 10

İşletim sistemi içerisinde depolamayı yönetmeyi, klasörleri, yazıcıları, uygulamaları dahi tüm içeriğiyle yönetimini sağlayın. Ayrıca veri güvenliği gibi derin konularda bilgi sahibi olarak cihaz güvenliğinizi yönetmeye başlayın. Dosyaları geri yüklemeyi, sürücüleri geri almayı veya aygıtları kurtarma konusunda derin bilgiye sahip olun.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

4. Deploying and Managing Windows 10 Using Enterprise Services

Bir kurumsal ortamda masaüstü ve cihaz yönetimi için zorlukları ve çözümleri tanımlamayı öğrenerek Enterprise masaüstü çözümleri dağıtmayı öğrenin. Kullanıcı profillerini ve kullanıcı durumu sanallaştırması gibi işlemleri yönetmeye başlayın. Oturum açma ve kimliğini yönetme, grup ilkesini kullanarak masaüstü uygulama ayarlarınızı yönetin. Veri erişimini, uzaktan erişim çözümleri ile tanışın. Hyper-V istemcisini yapılandırarak yönetmeyi öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

5. Installing and Configuring Windows 10

Windows eğitimleri ile küçük ve orta büyüklükteki AD DS etki alanı ortamında nasıl kuracağınızı ve yapılandırabileceğinizi anlayın ve yeni çözümlerle tanışın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

6. Windows Operating System Fundamentals

İşletim sisteminin temelleri bölümünde, tüm Windows 10 sürümlerinde ustalık kazanacaksınız. Yapılandırma, bakım ve sorun gidermeyi anlaşılması kolay bir biçimde kolayca altyapınızı inşa edeceksiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler