Docker Eğitimi Depar Akademi

Docker Eğitimleri

Docker Eğitimleri ile tek bir Docker düğümünde konteynırlama temel kavramlarına ve uygulamalarına güçlü bir giriş yapabilirsiniz. Basit bir küme içinde temel konteyner düzenlemelerini asimetile etme ve Docker’ı çoklu düğümler arasında nasıl ölçeklendirme olanağı sunduğunu anlamaya başlayabilirsiniz.

Dockerized “Microservices”: .Net Core, Java and Go with Docker

Docker and DockerSwarm

Kubernetes with Docker

Kubernetes with Openshift

1. Dockerized “Microservices”: .Net Core, Java and Go with Docker

ASP.NET , Java ve Go gibi dilleri bu platform ile yapısal olarak kullanmayı öğrenin. Bu kursta Docker ile ASP.NET Core için Dağıtım Boru Hattı Oluşturma, ASP.NET Core uygulamasını bir görüntüye derlemeyi, test etmek ve paketlemek için bir boru hattı (pipeline) kurmayı öğrenin. Ayrıca, Docker’ın çözdüğü sorunları anlayıp kuruluşunuzu güçlendirme işlem aşamalarını keşfedin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Docker and DockerSwarm

Bu sanallaştırma platformu yapısının nasıl işlem sağladığını ve kendi Cluster’ınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenin. Ayrıca kritik uygulamalar için altyapı oluşturmayı öğrenin. Swarm Kümenizi güvenli hale getirin. Diğer üçüncü parti araçlarla nasıl entegre edeceğinizi de öğrenin. Buna mukabilen,  Açık kaynaklı bir sanallaştırma platformu olan Docker’ın nasıl çalışma mantalitesinin olduğunu anlamaya başlayın. En önemli noktalardan birisi olan sunucu farklılığında çalışmayan uygulamaları ortadan kaldırmayı istiyorsanız bu sanallaştırma teknolojisi ile İSO gibi imaj dosyası şeklinde yazılımlarınızı taşıyabilir hale gelin. Ayrıca Dockerfile adı verilen talimat dosyalarına bakarak her sunucuda aynı imajı yeniden inşa edebilmeyi sağlayın. Dockerfile ve imajların geliştirmeyi çözümleyin. Projelerinizde veya kurum alt yapınızda geliştirmekte olduğunuz yapısal işlemlerde bu teknolojiyi öğrenerek Disk alanınızda daha çok tasarruf etmeyi de öğrenerek firmanıza güç katmaya başlayın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

3. Kubernetes with Docker

Mevcut konteyner haline getirilmiş uygulamalarınızı otomatik deploy etmek için kubernetes ile benzer bir yapıda çalışan Docker’ın birlikte veya farklı olarak nasıl kullanabileceğinizi öğrenin. Ayrıca yazılımlarınızı bir container içerisine yerleştirip herhangi bir yerde çalıştırmaya başlatmayı öğrenin. Kubernetes ile ise konteynırları yönetmeyi ve birden fazla makinede birden fazla konteynerı çalıştırmayı öğrenin.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

4. Kubernetes with Openshift

Bu kurs size Kubernetes ve OpenShift Container Platformunu kullanarak konteyner düzenleme teknolojisine girişinizi sağlayacaktır. Konteynırlanmış uygulamaları Red Hat OpenShift’te dağıtmayı öğrenmeye başlayın. Bununla birlikte konteynerleri ve konteyner görüntülerini yönetmeyi öğrenin.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler