Java Programlama Eğitimi Depar Akademi

Java Programlama Eğitimleri

Java, en küçük bireysel projelerden, çok geniş çaplı şirketlerin kaynak yönetimi yazılımlarına kadar çok farklı ihtiyaçlara yanıt veren bir platformdur. Java eğitimleri ile Java programlama dili öğrenebilir, algoritma kurma becerisini geliştirebilir ve bu sayede masaüstü web ve mobil yazılımlar için gerekli altyapıya sahip olabilirsiniz.

Effective Java Programming

Java Web (Servlet/JSP/JSTL) Programming

Hibernate Programming Java

Spring Framework Training Java

JSF (Java Server Faces) Programming Java

JPA (Java Persistence API) Programming Java

Java Web Services Programming Java

Building Database Driven Applications with JPA

CoreJSF : Advanced Java Server Faces in Action with Ajax

CoreSwing : Developing Advanced Java GUI’ susing Swing

Creating Web Services Using Java (TM) Technology

Designing Java Web Services

Developing Advanced Applications with Apache Struts

Developing Applications With the Java SE Platform

Developing Applications for the Java EE Platform

Developing Java Web Services

Developing Java Server Faces Components with Ajax

Developing Portable Java EE Applications with EJB3.0API

Developing Secure Java Web Services

Developing Secure Java Web Services.Java EE

Developing Web Application using JSF Technologies

Developing Web Services Using Java Technology. Java EE

Fundamentalsof the Java Programming Language

Fundamentalsof the Java Programming Language. Java SE

Getting Started with the Java Persistence API

Java EE Patterns

Java Performance Tuning Workshop

Java Programming Language

Java Programming Language. Java SE

Managing XML with the Java Platform

Web 2.0 Development Using Advanced Java Server Faces with Ajax & Dojo

Web 2.0 and Java (TM) Web Site Development

Web Component Development with Servlets and JSP Technologies

Web Component Development with Servlets & JSPs. Java EE

Wireless Mobile Component Development

Java ile Nesne Yönelimli Programlama Eğitimi

Hibernate ile Java Persistence Eğitimi

Spring Application Framework Eğitimi

Spring Securityile Web Uygulama Güvenliği Eğitimi

Spring AOP ve AspectJ İle Aspect Oriented Programlama Eğitimi

1. Effective Java Programming

Tercih edilme oranları açısından zirvede olan programlama dillerinden birisi olan Java ile birçok proje başarılı ve verimli şekilde geliştirilebilir.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Java Web (Servlet/JSP/JSTL) Programming

Java Web (Servlet/JSP/JSTL) Programming eğitimi ile Java EE’nin web bileşenlerine odaklanır. İlk olarak Http protokolü temel alınarak sonra da sırayla Java EE’nin web bileşenleri olan Servlet, JSP ve JSF’e üzerinden eğitim devam edecektir. Bu eğitim ile web platformunda Java ile projeler geliştirebileceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3. Hibernate Programming Java

Hibernate Programming Java eğitimi ile Java geliştirmede popüler olan ORM (Object Relational Mapping) aracı Hibernate teknolojisini, Java Persistence prensipleri ile öğretmeyi amaçlar. Java Persistence ile tüm ORM araçlarının farklılıkları kaldırılmıştır.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

4. Spring Framework Training Java

Spring Framework Training Java eğitimi, temel düzey Spring projelerinin nasıl kurulumunun yapılacağını ve MVC’e uygun geliştirme tekniklerine odaklanır. Süreklilik ve işlemler, hem JDBC hem de Hibernate ORM geliştirilmektedir. Eğitim içeriğinde kullanıcı kimlik doğrulama yöntemleri ve kullanıcı rolleri gibi uygulamanın güvenliğine dair esaslar yer almaktadır.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

5. JSF (Java Server Faces) Programming Java

JSF (Java Server Faces) Programming Java eğitimi ile modüller halinde kodlayabilme, olaya dayalı programlama teknikleri, üçüncü parti yazılım veya kütüphaneleri import etme, componentler ile arayüz oluşturma gibi detaylı bilgiler edinebileceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

6. JPA (Java Persistence API) Programming Java

Nesne-ilişkisel uyumsuzluğuna odaklanarak hızlıca tarihi olarak bu uyumsuzluğu ortadan kaldırmak için oluşturulan çözümler konusunda eğitim ilerleyecektir. Java’nın belirtilen çözümlerinin en son bileşeni olan JPA’ya (Java Persistence API) detaylı bilgi edinimi sağlanacaktır.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

7. Java Web Services Programming Java

Java Web Services Programming Java eğitimi, Java geliştiriciler için protokoller, SOAP, RESTful, java web servis uygulaması, JAX-WS ve JAX-RS detayları ve örnekleri gibi web servislerinin temel ve gelişmiş kavramlarını sağlayan profesyoneller için tasarlanmıştır.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

8. Building Database Driven Applications with JPA

Building Database Driven Applications with JPA eğitiminde katılımcıların JPA ile ilişkisel veritabanı yönetimini yapabilmelerini amaçlamaktadır.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

9. CoreJSF : Advanced Java Server Faces in Action with Ajax

CoreJSF: Advanced Java Server Faces in Action with Ajax eğitimi, Ajax kullanan JSF tabanlı web uygulamalarını tasarlamak, uygulamak ve dağıtmak için gerekli becerilere sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Eğitim 4 gün 24 saattir.

10. CoreSwing : Developing Advanced Java GUI’ susing Swing

CoreSwing: Developing Advanced Java GUI’ susing Swing eğitimi, paket Java uygulamalarınız için GUI bileşenleri yapmanızı sağlar ve platformdan bağımsızdır.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

11. Creating Web Services Using Java (TM) Technology

Creating Web Services Using Java (TM) Technology eğitimi ile Java teknolojisini kullanarak web uygulamaları oluşturma, iş bileşeni ve istemci geliştiricilere, Java teknolojisi bileşenleri ve Java Platform, Enterprise Edition 5 SDK (Java EE 5 SDK kullanarak) web hizmetleri ve web hizmeti istemcileri oluşturmak, uygulamak ve dağıtmak gibi edinimleri kazandıracaktır.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

12. Designing Java Web Services

Designing Java Web Services eğitimi, business bileşeni ile geliştiricilere web hizmetlerini Hizmet Odaklı Mimari (SOA) gerçekleştirmesi olarak anlamalarını öğretir. Java Platformu, Enterprise Edition (Java EE) teknolojisi tasarım modellerini kullanmayı öğrenin.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

13. Developing Advanced Applications with Apache Struts

Developing Advanced Applications with Apache Struts eğitimi ile Struts 2 Framework kullanarak Java MVC uygulamalarını nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

14. Developing Applications With the Java SE Platform

Developing Applications With the Java SE Platform eğitimi size dağıtılmış, çok katmanlı bir uygulama için dikey bir çözüm tasarlamayı öğretiyor. Uygulamanın temel bileşenlerinin toplanması, analizi, tasarımı ve geliştirilmesini gerektirir.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

15. Developing Applications for the Java EE Platform

Developing Applications for the Java EE Platform eğitimi, size Java Enterprise Edition ile uyumlu kurumsal uygulamaların nasıl oluşturulacağını öğretir.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

16. Developing Java Web Services

RESTful API ve SOAP ile Java Web Servisleri geliştirmeyi öğrenin. JSON, Maven, JAX-WS, Apache, JAXB ve daha fazlasını bu eğitimde bulabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

17. Developing Java Server Faces Components with Ajax

Java Server Faces teknoloji tabanlı uygulamalarınızı Ajax ile zenginleştirerek geliştirmeyi öğrenin. üst seviyede programlarınızı kolay halde geliştirin.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

18. Developing Portable Java EE Applications with EJB3.0API

Portable Java EE platformunu kullanarak uygulama geliştirme süresini kısaltın, uygulamanızdaki karmaşık yapıyı en aza indirin ve uygulama performansını maksimuma çıkartarak projelerinizi geliştirmeyi öğrenin.

Eğitim 1 gün 6 saattir.

19. Developing Secure Java Web Services

Kurumsal altyapınızda Web servislerinizi Java ile geliştirirken ortaya çıkan bazı güvenlik açıkları olur. bu güvenlik açıklarını çözümleyerek geliştirmeler yapmayı öğrenin.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

20. Developing Secure Java Web Services.Java EE

Firma bünyesinde Java Web Servislerini Java EE Geliştirmesi yaparken ileri seviye güvenlik eğitimi ile altyapınızı koruma altına alın. XML güvenliğini, Java ortamında çeşitli güvenli karakterlerin kullanımını, müşteri taraflı güvenlik açıklarını çözümlemeyi öğrenebilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

21. Developing Web Application using JSF Technologies

Zengin kullanıcı arayüzlerine sahip web uygulamaları geliştirmek için sunucu tarafında uygulama geliştirmeyi öğrenin. Java tabanlı web uygulamaları geliştirirken kullanıcı arabirimi çerçevesi mantığını kavrayın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

22. Developing Web Services Using Java Technology. Java EE

Java teknojisi ile Web servisleri yaratmayı öğrenin. Müşteri geliştiricilere, web servislerini ve web servis istemcilerini nasıl oluşturacaklarını, uygulayacaklarını öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

23. Fundamentalsof the Java Programming Language

Temel java programlama yapılarını ve nesne yönelimli çerçeveyi kullanarak veri soyutlamasını güçlü bir şekilde anlayın. Java ortamında, değişkenleri, dizileri, kontrol ifadeleri, döngüleri, öz yineleme gibi kavramlara giriş yaparak altyapınızı inşa edin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

24. Fundamentalsof the Java Programming Language. Java SE

Java teknolojisi uygulaması geliştirirken, Java dili yapılarını kullanmayı öğrenin. Program akışını sağlamak için karar ve döngü yapılarını kullanın. Nesne referanslarını kullanmayı veya değiştirmeyi öğrenin. Bununla birlikte, basit hata işleme kodları yazın. Yeni Java SE format paketlerini kullanmayı öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

25. Getting Started with the Java Persistence API

Java persistence API ile nesne ilişkisel haritalama (ORM) ilkesinin alt yapısını kurarak öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, Java nesnelerinizi ilişkisel veritabanlarınıza eşlemek için Java Persistence API’yi kullanabilir hale gelebilirsiniz.

Eğitim 1 gün 6 saattir.

26. Java EE Patterns

Java EE Patterns ile Singleton Pattern implement etmeyi öğrenin. Hangi modelin ne zaman kullanacağınızı öğrenin. Design pattern arkasındaki kavramları anlayıp implement etmeyi öğrenin. Özel sonuçlar elde edebilmek için Java EE API’lerinin nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

27. Java Performance Tuning Workshop

Java Performans Tuning ile performans ayarlama işlemini anlayın, performans özellikleri ve ölçüm stratejilerini oluşturun. Uygulamanızdaki gecikme alanlarının olası nedenlerini belirlemeyi öğrenin.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

28. Java Programming Language

Kurumsal olarak Java yapısını öğrenmeye başlayarak mükemmel bir temel oluşturup, muntazam bir süreç yöneterek Javayı öğrenmeye başlayın. İçerisindeki tüm bileşenleri, kavramlarını öğrenerek büyük ölçekte projelere adım atmaya başlayın. Sadece Java dilini öğrenmekle kalmayıp bunun yanında programlama mantığını kavrayarak algoritmik işlemlerle projelerinizi hem hızlı hem de kalite altında tutarak yapmış veya yapacağınız uygulamaların değerini arttırın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

29. Java Programming Language. Java SE

Kuruluşunuzun verimliliğini, iletişimini ve işbirliğini artırın. Aynı zamanda daha verimli geliştirme ve yerleştirme teknikleriyle uygulama mülkiyeti maliyetini düşürün. Ağa bağlı uygulamalar geliştirmek için global standartta güncel kalarak üstünlüğünüzü koruyun.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

30. Managing XML with the Java Platform

Bu eğitim ile XML Programlamayı, XML ile çalışan uygulamalar oluşturmanın temel bilgilerini öğrenin. Eğitim boyunca hem DTD hem de Şema tabanlı XML belgeleriyle çalışmanın yanı sıra hem SAX hem de DOM kullanarak ayrıştırmayı öğrenin.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

31. Web 2.0 Development Using Advanced Java Server Faces with Ajax & Dojo

Ajax ve Dojo ile ileri seviye java server web geliştirmeleri yapın. Web 2.0’ın vermiş olduğu altyapı teknolojisi ile daha hızlı ve efektif işlemler yaparak projelerinizi büyük ölçeklere uyarlayın. Ajax sayesinde ise sayfayı tekrardan yüklemeden sadece belirli bir kısmını güncelleyerek, verilerinizi dinamik hale getirmeyi öğrenin.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

32. Web 2.0 and Java (TM) Web Site Development

Web 2.0 altyapısında ve Java’nın sağlanmış olduğu komponentler ile mükemmel seviyede web siteleri tasarlamaya başlayın. Web araçlarını etkin bir şekilde kullanmayı öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

33. Web Component Development with Servlets and JSP Technologies

Java Programlama dilini kullanarak Servlet yazmayı öğrenmeye başlayın. Oturum yönetimi, filtereler ve veritabanı entegrasyonunu kullanarak yapı olarak güçlü uygulamaları oluşturun. Struts Tiles çerçevesini kullanarak bakımı kolay JSP sayfaları oluşturun.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

34. Web Component Development with Servlets & JSPs. Java EE

Bu eğitimle Java’nın rolünü açıklayın. Java EE teknolojisini tamamıyla anlayın. JSP sayfalarını geliştirerek uygulamalarınızı piyasaya sürün. Servlet yaşam döngüsünü anlayarak yapılar inşa edin. Ayrıca Java EE’nin özelliklerini kullanarak eş zamansız sunucuları uygulamayı öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

35. Wireless Mobile Component Development

Kablosuz ağların çalışma prensipleri, fiziksel özellikleri, TCP/IP haberleşme protokolünü ve nasıl kullanıldığını öğrenin. Kablosuz ağ teknolojileri ve kablosuz ağların kurulma yöntemlerine giriş yapın. Ayrıca, kablosuz ağların uydu haberleşmesini, kullanılan elemanları, etkin kullanım tiplerini öğrenin.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

36. Java ile Nesne Yönelimli Programlama Eğitimi

Java ile basit işlemlerden çıkarak, fonksiyonel programlama geçerek, gerçek bir yazılım inşasına başlayın. Nesne yönelimli programlama ile kodlarınız daha akışkan, açık ve anlaşılır olmasını sağlayın. Nesne ve sınıf yapısına giriş yaparak kapsülleme, sarmalama, çok biçimlilik gibi üst bilgi içeren konuları kavrayın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

37. Hibernate ile Java Persistence Eğitimi

Java dünyasında çok fazla kullanılan Object Relational Mapping aracı olan Hibernate teknolojisini, Java Persistence standartlarını öğrenin. Hibernate’i kullanarak daha kısa sürede daha hızlı ve bakımı kolay, kaliteli uygulamalar geliştirmeyi öğrenin.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

38. Spring Application Framework Eğitimi

Spring Framework ile Java uygulamarınızı daha hızı ve pratik şekilde geliştirin. Uygulamalarınızı geliştirirken işlerinizi daha da kolaylaştırın. Spring çatısı altında çok sayıda kütüphanelerle tanışarak uygulamalarınızı geliştirmeye başlayın.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

39. Spring Securityile Web Uygulama Güvenliği Eğitimi

Spring Security ile Web uygulamaları için güçlü bir giriş yaparak güvenliğinizi güvence altına alın. Web uygulamalarındaki güvenlik ihtiyaçlarınızı giderin, Spring Security’nin temel yapıtaşlarını, mimarisini çalışma prensiplerini öğrenin.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

40. Spring AOP ve AspectJ İle Aspect Oriented Programlama Eğitimi

Aspect-oriented programlamanın yapısını öğrenin. Bununla birlikte, prensiplerini öğrenerek hangi ünitelerden oluştuğunu ve bu üniteleri nasıl kullanabileceğinizi öğrenin. Buna muteakip, AOP’a giriş, Advice tipleri, Spring AOP ile Aspect Oriented Programlamayı öğrenin.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler