Autodesk Eğitimleri Depar Akademi

Autodesk Eğitimleri

Mühendislik, mimarlık, inşaat, endüstrisi, özellikle CGI efektleri ve diğer mühendislik endüstrileri gibi çeşitli alanlar için yazılım yapan bir bilgisayar yazılımı olan Autodesk’e giriş yapabilirsiniz.

Autodesk 2B ve 3B tasarım, çizim ve mühendislik yazılımlarında kapsamlı tasarım, görselleştirme ve simülasyon teknolojilerini öğrenerek rekabet avantajı elde etmeniz için daha iyi tasarımlar yapmanıza yardımcı olur.

Autodesk AutoCAD 2D

Autodesk AutoCAD 3D

Autodesk 3ds Max Essentials

Autodesk 3ds Max Intermediate

Autodesk 3ds Max Advanced

Autodesk 3ds Max V-Ray

Autodesk Revit Architecture

Autodesk Revit Structure

Autodesk Inventor Essentials

Autodesk Inventor Advanced

Autodesk Maya

Autodesk Civil 3D

Autodesk Mudbox

1. Autodesk AutoCAD 2D

Autodesk ürünlerinden biri olan AutoCAD’in en son sürümünü kullanarak 2D çizimler modeller oluşturabilmek için bilmeniz gereken her şeyi tüm ayrıntılarıyla bu eğitim içerisinde öğrenmeye başlayın.

Eğitim 6 gün 36 saattir.

2. Autodesk AutoCAD 3D

Tamamen AutoCAD yazılımında 3B modeller oluşturmayı öğrenmeye başlayın. Bu eğitimde, katı nesneler yaratarak ve düzenleyerek fikirlerinizi konseptten tamamlanmaya nasıl çıkaracağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca meshing araçlarını kullanarak yumuşak, serbest biçimli şekiller oluşturmayı ve yüzey modellemenin gücünden yararlanacaksınız. Geçmişe ve tarihçe temelli olmayan katılar arasındaki farklara bakacaksınız ve temel eğrileri veya parametreleri değiştirdiğinizde modellerin otomatik olarak nasıl güncellenebileceğini öğreneceksiniz. Ek olarak alt nesne seçim filtreleriyle seçimi ve düzenlemeyi kontrol etmenin yanı sıra, AutoCAD 3D modellerinizde gezinmek ve görselleştirmek için kullanılabilecek değerli ipuçları ve püf noktaları da öğreneceksiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

3. Autodesk 3ds Max Essentials

3DS Max üç boyutlu sahneler oluşturmanızı sağlayan bir programdır. Bu eğitim ile programın arayüzünü öğrenin ve tercihlerinize göre özelleştirin. Spline, poligon, alt bölme yüzeyleri ve farklı nesneleri nasıl modelleyeceğinizi keşfedin. Ardından hiyerarşiler kurmayı, kameralar ve ışıklar eklemeyi ve anahtar karelerle animasyon yapmayı öğrenin.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

4. Autodesk 3ds Max Intermediate

Popüler 3B animasyon uygulaması 3DS Max ile sanal ortamları temel olarak yaratmayı ve canlandırmayı öğrenin. 3B nesnelerin nasıl modelleneceğini, bir karakterin donatılmasının, MassFX’te gerçekçi fizik yaratmanın ve hem hareketsiz hem de hareketli projelerinizin nasıl yapılacağını öğrenin.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

5. Autodesk 3ds Max Advanced

3Ds max ile sanal ortamları yaratmayı ileri düzeyde tasarlamayı öğrenmeye başlayın. Ayrıca gelişmiş modelleme teknikleri, gelişmiş animasyon, haritalama ve gelişmiş aydınlatma özelliklerini öğreneceksiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

6. Autodesk 3ds Max V-Ray

Autodesk eğitimleri altında verilen bu eğitim ile, 3DS Max ve V-ray’de fotoğrafları gerçekçi 3B görselleştirme becerisini kazanmaya başlayın. Görüntülemenin, karmaşık Vray bileşenlerinin ve işlemlerinin tüm sırlarını öğreneceksiniz.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

7. Autodesk Revit Architecture

3B mimari proje modelleri oluşturmayı ve bunları çalışma çizimlerine yerleştirmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca 3B modeli duvarlar, pencereler, kapılar, zeminler, çatılar ve merdivenler oluşturmayı ve yansıtılmış tavan planları ve mobilya planları oluşturmak da dahil olmak üzere tasarım geliştirme araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

8. Autodesk Revit Structure

Bu eğitimde projelerin tasarlanması, belgelenmesi, görselleştirilmesi, işbirliği yapılması ve simüle edilmesinde kullanılan önde gelen Bina Bilgi Modellemesi (BIM) aracı olan Autodesk Revit’i kullanmak için gereken temel becerileri öğreneceksiniz. Ayrıca Autodesk Revit araç setlerini kullanarak Yapısal Elemanları 3B olarak nasıl çizeceğinizi ve değiştireceğinizi öğreneceksiniz. Ek olarak zamanlamaları ve temel kalkışları oluşturmak için Bina Bilgisi Modelinden bilgi ve veri çıkarmayı da öğrenin.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

9. Autodesk Inventor Essentials

Bu eğitim içerisinde kavramsal tasarımdan katı modellemeye, montaj tasarımına ve çizim üretimine kadar tasarım modelleme sürecini tamamlamak için gereken tüm bilgi ve birikimine sahip olacaksınız.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

10. Autodesk Inventor Advanced

Autodesk Inventor’ı ileri seviyede öğrenmeye başlayarak gelişmiş işlemler veya yapılar inşa edin. Ayrıca metal tasarımların nasıl oluşturulacağını ve yönetileceğini öğreneceksiniz. Temel metal levha kavramlarını anlar ve bu metal levha parçalarını, montajlarını ve çizimlerini oluşturmak için karmaşık modelleme uygulamalarını da öğrenmeye başlayacaksınız.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

11. Autodesk Maya

Bu eğitimde 3B tasarım ve animasyonların temellerini öğreneceksiniz. Ayrıca temel kavramlardan ileri seviyeye kadar tüm kavramları öğrenerek, arayüzünü keşfedecek, Maya’nın 3B alanını anlayacak, nesne türlerini, ilkel nesneler yaratmayı, Viewport modları gibi öğrenimler kazanacaksınız.

Eğitim 10 gün 60 saattir.

12. Autodesk Civil 3D

Civil 3D’yi kullanmayı öğrenerek, proje performansını iyileştirebilir, tutarlı veri ve süreçleri koruyabilir ve değişime daha hızlı yanıt verebilirsiniz. Yatay hizalamalar ve dikey profiller de dahil olmak üzere bir yüzeyin nasıl modelleneceğini, parsellerin düzenlendiğini ve tasarımın nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. Daha sonra koridorların, kesitlerin, yer çekimi boru ağlarının ve basınçlı boru ağlarının nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

13. Autodesk Mudbox

Bu eğitim içerisinde temel gezinme ve arayüz düzeni, fırçalar, katmanlar, malzeme ön ayarları ve şekillendirme ile boru hattında daha sonra aydınlatma, görüntü oluşturma, kamera efektleri, doku boyama gibi özellikleri öğreneceksiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler