Açık Kaynak Tasarım Eğitimleri Depar Akademi

Açık Kaynak Tasarım Eğitimleri

Tasarımlarınızı açık kaynak olarak özgür ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilmek için, görüntü işleme yazılımı olan GIMP, bir vektörel grafik düzenleme yazılımı olan Inkscape veya Scribus, Natron gibi yapıları eğitim içerisinde detayları ile öğrenebilirsiniz.

Gimp

Inkspace

Scribus

Natron

1. Gimp

Açık Kaynak Tasarım Eğitimleri altında verilen bu eğitim içerisinde, GIMP programının arayüzünü inceleyecek, araçları kullanarak yazı yazmak, boyama işlemi, seçim oluşturma, katmanlar kullanarak farklı nesneleri, yazıları, görselleri bir araya getirerek tasarım yapabilme gibi işlemlerde yetkinlik kazanabilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

2. Inkspace

Eğitim içerisinde, GNU Genel Kamu Lisansı ile dağıtılan, özgür ve ücretsiz bir vektörel grafik düzenleme yazılımı olan Inkscape ile logo ve afiş tasarımı ile çeşitli grafik işlemlerini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

3. Scribus

Özgür ve ücretsiz bir masaüstü yayıncılık yazılımı olan Scribus ile PDF ve Postscript biçiminde dosyalar elde etmeye yönelik olarak ticari seviyede kullanabilme yetkinliğine bu eğitim ile ulaşabilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

4. Natron

Natron eğitimi ile Natron kullanarak düğüm bazlı bileşimin temelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak özellikleri ve uygulamaları ile birlikte Natron’un kullanıcı arayüzüne giriş yaparak, Natron VFX ve Motion Graphics yazılımını, Kompozisyon ve Anahtarlama, Rotoscoping, Takip ve renk düzeltme, boya ve filtreleri gibi konularına da hakim olabilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler