Go Eğitimleri Depar Akademi

Go Eğitimleri

Go (GoLang olarak da bilinir), güvenilir ve verimli bir yazılım oluşturmak için Google mühendisleri tarafından geliştirilen açık kaynaklı, genel amaçlı bir programlama dilidir. En benzer şekilde C’den sonra modellenmiştir, Açık kaynak olarak yazılan Go diline bu eğitim ile hakim olabilirsiniz.

Go : Programming

İleri Seviye Go Programlama

Go ile API Programlama (RESTful + GraphQL + gRPC)

Go ile Web Programlama (Vanilla Go, yani Framework Kullanmadan)

Go ile Web Programlama(Frameworks: Gin, BeeGo ya da Gorilla Toolkit)

Go ile MVC Web Programlama

Go ile Serverless Programlama

Go ile Microservices Programlama

Go ile SaaS Web Uygulama Geliştirme (Software as a Service)

1. Go : Programming

Go Eğitimleri içerisinde yer alan bu eğitimde, Açık kaynak kodlu olan Go programlama dili ile ilk modülleri ve Go dilinin özelliklerini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Ardından polimorfizm, eş zamanlılık, şifreleme gibi gelişmiş özelliklerde de yetkinlik kazanabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. İleri Seviye Go Programlama

Bu ileri seviye Go programlama eğitim ile ileri söz dizimi yapısını, verileri tutarlı hale getirmek için eş zamanlılığın ne zaman, nerede kullanılacağını ve uygulamaların engellenmeyen, responsive ve güvenilir olmasını sağlayabilirsiniz. Ek olarak, üçüncü taraf paketler için stratejiler oluşturabilir, reaktif programlama tasarım modellerini keşfedebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3. Go ile API Programlama (RESTful + GraphQL + gRPC)

Eğitim içerisinde Golang ile API & RESTful web servisleri geliştirebilme, oluşturabilme ve sürdürebilme yetkinliğine sahip olabilirsiniz. Ek olarak Golang ile istemci & platform bağımsız uygulama geliştirebilir ve GraphQL, gRPC gibi yapılar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

4. Go ile Web Programlama (Vanilla Go, yani Framework Kullanmadan)

Eğitim ile birlikte Vanilla Go ile web projesi geliştirerek web geliştirmeyi nasıl hızlı ve eğlenceli hale getirdiğini öğrenebilirsiniz. Go’nun standart kütüphanesiyle bir web sunucusunu hızlı bir şekilde çalıştırabilir, tek sayfa web uygulaması oluşturmak için AJAX isteklerini kullanabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

5. Go ile Web Programlama(Frameworks: Gin, BeeGo ya da Gorilla Toolkit)

Bu eğitimde Go ile web geliştirmesi yaparken Gin, BeeGo, Gorilla Toolkit frameworkleri ile nasıl geliştirme yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

6. Go ile MVC Web Programlama

Bu eğitimde Go ile MVC Web programlama yaparak temel bir controller’a nasıl başlayabileceğinizi ve Go’da View’ı nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

7. Go ile Serverless Programlama

Eğitim ile Go dili ile Serverless olarak programlama yapabilmeyi öğrenebilirsiniz. AWS (Amazon İnternet Servisleri) ne olduğunu ve bunlara nasıl erişilebileceğini, AWS-Lambda Golang SDK ve nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

8. Go ile Microservices Programlama

Go programlama dilinin eş zamanlılığı, büyük kütüphanesi ve çalışma süresini sürekli iyileştirmesi sayesinde mikro hizmetleri oluşturmak ve kontrol etmek için nasıl mükemmel bir yapı inşa edebileceğinizi bu eğitimde öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

9. Go ile SaaS Web Uygulama Geliştirme (Software as a Service)

Eğitim ile birlikte, Go ile SaaS web uygulama geliştirebilme yetkinliğine ulaşabilirsiniz. SaaS web uygulaması oluşturmak için uygun olan, güçlü bir API yeniden kullanılabilir kod temeli oluşturabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler