Azure Eğitimleri Depar Akademi

Azure Eğitimleri

Temel bulut bilişim konseptlerini veya bulut uygulamalarını nasıl geliştirip dağıtacağınızı öğrenmek, bulut ortamınızı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olmak için resmi Microsoft Azure eğitim kurslarımıza güvenebilirsiniz. Microsoft veritabanınızdaki uygulamaları oluşturmak ve barındırmak artık daha kolay. Gelişmiş Azure konseptlerini temellerine kadar öğrenebilirsiniz.

Microsoft Azure Fundamentals

Integrating On-Premises Core Infrastructure with Microsoft Azure

Integrating On-Premises Identity Infrastructure with Microsoft Azure

Developing Microsoft Azure and Web Services

Developing Microsoft Azure Solutions

Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions

Architecting Microsoft Azure Solutions

1. Microsoft Azure Fundamentals

Yüksek kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik, esneklik, çeviklik, hata toleransı ve olağanüstü durum kurtarma gibi önemli derecede bulunan ve temel yapı taşlarını oluşturan bulut kavramları öğrenin. Bulut bilişimin Azure eğitimleri ile faydalarını öğrenerek hem zamandan hem de paradan nasıl tasarruf edebileceğinizi anlayın. Hesaplama, ağ, depolama ve güvenlik dahil olmak üzere Azure’da sunulan geniş kapsamlı hizmetleri keşfedin.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

2. Integrating On-Premises Core Infrastructure with Microsoft Azure

Azure temel kavramlarını öğrenerek temel işlemleri yapmaya başlayın. Azure hibrit ağ teknolojilerini öğrenerek karma senaryolarda veri depolama, yönetim ve analitik özellikleri sağlayan Azure hizmetlerini anlayın. Şirket içi ortamlar için Azure olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği çözümlerinin kullanılmasını sağlayın. Hibrit yetenekler sunan Azure izleme ve yönetim çözümleri ile tanışın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

3. Integrating On-Premises Identity Infrastructure with Microsoft Azure

Dizin senkronizasyonunu uygulayın, yapılandırın ve senkronize edilmiş dizinleri yönetin. Şirket içi bir ortam için Azure AD’yi bir dizin hizmeti olarak kullanın, Azure AD’de tek oturum açmayı (SSO) yapılandırın ve ayrıcalıklı kimlikleri koruyun. Çok faktörlü kimlik doğrulama uygulamayı öğrenmeye başlayın.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

4. Developing Microsoft Azure and Web Services

Windows Azure dahil olmak üzere çeşitli (yerel ve uzak) veri ve hizmetlere erişen web uygulamaları tasarlama ve geliştirme yapılarını anlayın. Çok katmanlı ortamlarda geliştirme ve dağıtma yapılarını öğrenmeye başlayarak asenkron çözümler tasarlama ve geliştirme deneyimini yaşayın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

5. Developing Microsoft Azure Solutions

Web uygulamalarını yapılandırarak dağıtmayı öğrenin. Azure Web Uygulamalarını dağıtın ve izleyin. Azure Sanal Makineleri oluşturun ve yapılandırın. Bir depolama hesabı oluşturun ve yönetin. Bir SQL Veritabanları örneği oluşturun, yapılandırın ve bağlanın. Bağımsız bir SQL veritabanı içe aktarmanın etkilerini tanımlamayı öğrenerek ilerlemeler kat edin. Azure Active Directory örneğindeki kullanıcıları, grupları ve abonelikleri yönetin. Ayrıca sanal bir ağ oluşturmayı da öğrenerek yapısal olarak büyük ölçekteki çoğu işlemi yapabilir hale gelin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

6. Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions

Bulut temellerini keşfedin ve Microsoft Azure’a genel bir bakış yapın. Ölçeklenebilirlik ve esneklik için sanal makineler planlayın ve uygulayın. Sanal ağların kurumlar arası bağlantısını anlamaya başlayın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

7. Architecting Microsoft Azure Solutions

Altyapıyı dağıtmayı ve yapılandırmayı öğrenerek işe başlayın. İş yüklerini ve güvenliği uygulayın. Uygulamalar oluşturun ve dağıtın. Kimlik doğrulama ve güvenli veri uygulamayı sağlayın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler