Cisco Eğitimleri Depar Akademi

Cisco Eğitimleri

İnternete güvenli bir şekilde bağlanmayı isteriz, Firewall (güvenlik duvarı) sistemi sayesinde İnternetten gelebilecek tehlikelere karşı savunmasız kalmamak gerekir. Bunun ile sınırlı kalmayarak, şirketinizin için veya lokal olarak ağ bağlantıları kurmak istiyorsanız bunları Cisco cihazları ve yazılımları ile nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Cisco Certified Network Associate (CCNA) Eğitimleri

Interconnecting Cisco Networking Devices Part1 (ICND1)

Interconnecting Cisco Networking Devices Part2 (ICND2)

Cisco Certified Network Professional (CCNP) Eğitimleri

Implementing Cisco IPRouting

Implementing Cisco IP Switched Networks

Troubleshooting and Maintaining Cisco IP Networks

Cisco Certified Design Professional (CCDP) Eğitimleri

Implementing Cisco IP Routing v2.0 (ROUTE)

Implementing Cisco IP Switched Networks v2.0 (SWITCH)

Designing Cisco Network Service Architectures (ARCH)

Cisco Certified Design Associate (CCDA) Eğitimleri

Cisco Certified Design Associate (CCDA)

Diğer Cisco Eğitimleri

Introducing Cisco Data Center Networking

Introducing Cisco Data Center Technologies

Implementing Cisco IOS Network Security

Implementing Cisco Unified Wireless Networking Essentials

Building Cisco Service Provider Next-Generation Networks, Part1

Building Cisco Service Provider Next-Generation Networks, Part2

Cisco Certified Network Associate (CCNA) Eğitimleri

1. Interconnecting Cisco Networking Devices Part1 (ICND1)

Bu eğitim ile size temel bir IPv4 ve IPv6 ağının nasıl kurulacağını, çalıştırılacağını, yapılandırıldığını ve doğrulanacağını öğretir ve LAN anahtarlarını ve IP yönlendiricileri yapılandırmanın yanı sıra ağ aygıtlarını yönetmeniz ve temel güvenlik tehditlerini tanımlama gibi bilgileri öğreneceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Interconnecting Cisco Networking Devices Part2 (ICND2)

Ağın temellerini anlayın ve uygulayın ve karmaşık LAN’lar oluşturun, Birden çok yönlendirici ve anahtardan oluşan ağlara seviye 1 ve seviye 2 desteği sağlayın, Mevcut ağ altyapılarında sorunları giderin, Yönlendirme protokollerini uygulayın, Ağ cihazlarını yönetin ve güvenceye alın, IPv4 ve IPv6 IP adresleme şemaları oluşturmayı ve uygulamayı öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Cisco Certified Design Associate (CCDA) Eğitimleri

1. Cisco Certified Design Associate (CCDA)

Bu Eğitim içerisinde, Ağ tasarımı, tasarım metodolojileri, protokolleri ele alma, yönlendirme ve kablosuz ağlarda ağ genişletme ile ilgili konular hakkında geniş konulara hakim olabilirsiniz. Ek olarak, Ağ tasarımının ne olduğunu ve Ağ tasarımına metodolojinin nasıl uygulanacağını, Ağı yapılandırmak ve modülerleştirmek için ileri düzey konulara hakim olmayı, IP Adresleme’yi nasıl tasarlayacağınızı ve Yönlendirme Protokollerini nasıl seçeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Cisco Certified Network Professional (CCNP) Eğitimleri

1. Implementing Cisco IPRouting

Cisco Certified Network Professional eğitimlerinde verilen bu eğitimde, IPv4 ve IPv6 için Cisco yönlendirme yapılandırması ile ilgili ileri düzey bir kurstur. Öğrenciler OSPF, EIGRP, BGP, PBR, IP SLA kullanarak bir yönlendirme alanını yapılandırma ve optimize etme ve gerektiğinde yeniden dağıtmayı yapılandırma hakkında bilgi edineceklerdir. Ayrıca, şubeleri ve mobil çalışanları desteklemek için oldukça güvenli yönlendirme çözümlerinin yapılandırmasını da içerir.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Implementing Cisco IP Switched Networks

Karmaşık kurumsal anahtarlama çözümlerinin uygulanmasını planlama, yapılandırma ve doğrulama konusunda ki bir eğitimdir. VLAN, STP, RSTP, MSTP ve HSRP’yi kullanarak anahtarlamalı bir altyapıyı yapılandırmak ve optimize etmek için bilgi edineceksiniz. Ek olarak, anahtarlı altyapıyı güvenceye alabilir duruma geleceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3. Troubleshooting and Maintaining Cisco IP Networks

Bu eğitim ile, karmaşık kurumsal yönlendirilmiş ve anahtarlamalı ağlarda düzenli bakım planlamayı ve gerçekleştirmeyi ve ağ tabanlı sorun giderme gerçekleştirmek için teknoloji tabanlı uygulamaları ve sistematik bir ITIL uyumlu yaklaşımı kullanmayı öğreneceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Cisco Certified Design Professional (CCDP) Eğitimleri

1. Implementing Cisco IP Routing v2.0 (ROUTE)

Eğitim içerisinde, OSPF, EIGRP, BGP, PBR, IP SLA kullanarak bir yönlendirme alanını yapılandırma, optimize etme ve gerektiğinde yeniden dağıtmayı yapılandırma hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bununla birlikte, yönlendirme protokollerini, farklı uzaktan bağlantı seçeneklerini ve yönlendirme üzerindeki etkilerini tanımlama ve RIPng’i uygulama, EIGRP’yi IPv4 ve IPv6 ortamında yapılandırma, IPP4 ve IPv6 ortamında OSPF’yi yapılandırma, Politika bazlı yönlendirme ve IP SLA kullanarak yol kontrolünü uygulama gibi konulara hakim olabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Implementing Cisco IP Switched Networks v2.0 (SWITCH)

Bu Eğitim ile,  VLAN, STP, RSTP, MSTP ve HSRP’yi kullanarak anahtarlamalı bir altyapıyı yapılandırmak ve optimize etmek için gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Ek olarak, Hiyerarşik kampüs yapısını, temel anahtar işlemlerini, SDM şablonlarının kullanımını, PoE ve LLDP’yi açıklayabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Designing Cisco Network Service Architectures (ARCH)

Eğitim içerisinde, Cisco Network Service Architectures (ARCH) v3.0’ın tasarlanması, etkin performans, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik elde etmek için bir ağ altyapısının kavramsal, orta ve ayrıntılı tasarımını gerçekleştirmek için önemli bilgi ve becerileri sağlayabilirsiniz. Bu kapsamlı eğitimde uygulanabilir ve istikrarlı kurumsal internet çalışması çözümleri tasarlamak için Cisco ağ çözümü modellerini ve önerilen tasarım uygulamalarını uygulamayı öğrenebilirsiniz. Ek olarak, Birleşmiş kurumsal ağları tasarlamak için gerekli olan kavramları ve örnekleri, gelişmiş adresleme ve yönlendirme tasarımlarının, WAN servis tasarımlarının, kurumsal veri merkezinin ve güvenlik tasarımlarının ek özelliklerini de öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Cisco Eğitimleri

1. Introducing Cisco Data Center Networking

Cisco Certified Network Associate eğitimlerinde verilen bu eğitimde Cisco Veri Merkezinde kullanılan temel teknolojileri tanıyacaksınız. Ağ protokolleri de dahil olmak üzere temel bilgileri, becerileri ve teknolojileri öğrenimini kazanacak ve veri merkezi ağ iletişimi kavramları ve teknolojileri, veri merkezi depolama ağı ve Cisco UCS mimarisi gibi kavramlara giriş yapacaksınız.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

2. Introducing Cisco Data Center Technologies

Bu eğitim ile, ağ teknolojileri, veri merkezi ağ sanallaştırma, birleşik bilgi işlem, veri merkezi otomasyonu ve düzenleme ve Cisco® Uygulama Merkezli Altyapısı (Cisco ACI ™) dahil olmak üzere temel bilgi, beceri ve teknolojilerini tanıyacaksınız. Ayrıca, günümüzün zorlu ortak seviyedeki pozisyonları için gerekli olan konuları kapsayan veri merkezi temel işlemlerine odalanacaksınız.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3. Implementing Cisco IOS Network Security

Bu eğitim ile, ortak güvenlik kavramlarını anlamanızı ve “gerçek hayat” ağ altyapısı içinde çeşitli popüler güvenlik araçlarını kullanarak temel güvenlik tekniklerini kullanmanızı sağlar. Uygulamalı örnekler sağlamak için Cisco güvenlik ürünlerini kullanarak güvenlik ilkeleri ve teknolojilerine de odaklanacaksınız.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

4. Implementing Cisco Unified Wireless Networking Essentials

Cisco Wireless LAN’ın optimum performansı için temel Cisco Wireless LAN konfigürasyonu, izleme, sorun giderme ve destek becerilerinizi geliştirin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

5. Building Cisco Service Provider Next-Generation Networks, Part1

Bu eğitim ile, bir ağın ana bileşenleri hakkında bilgileri öğrenecek ve servis sağlayıcı ağlarının nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Hizmet sağlayıcıların modern, ölçeklenebilir ve güvenilir ağlar kurmalarına yardımcı olan IP Yeni Nesil Ağ (IP NGN) mimarisine giriş yapacaksınız.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

6. Building Cisco Service Provider Next-Generation Networks, Part2

Eğitimde, LAN’larda ve WAN’larda bağlı Cisco yönlendiricileri ve anahtarlarını kullanmaya odalanacaksınız. Bu eğitimi tamamladıktan sonra, çeşitli Cisco ağ cihazlarını yapılandırabilir, doğrulayabilir ve giderebilir duruma geleceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler