Tasarım Hizmetleri

Tasarım Hizmetleri

Kurumsallaşma ve Markalaşma yönünde atacağınız tüm adımlarda uzman kadromuz, yaratıcı ve profesyonel tasarım çözümlerimizle yanınızda yer alıyoruz.

Tasarım Çözümlerimiz ile bugün hemen her sektörde ihtiyaç duyulan dijital tasarım ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Fiziksel bir ortamda bir işletmeyi gezerken nasıl etkileniyorsanız dijital ortam da bu ölçüde etkili olmalıdır. Müşterilerinizin size hayran kalmasını sağlayacak kurumsal web sitesi tasarımları geliştirilmektedir. Web tasarım hizmetlerimizi kısaca özetlemek gerekirse;

 • Kullanıcı Deneyimi Analiz (UX Design)
 • Kullanıcı Deneyimlerine Uygun Tasarım (UI Design)
 • Kolay Kullanımlı Hazır Sistem Tasarımları
 • Web Tasarım

Mobil Uygulama Tasarımı

Mobil uygulamalarınız için (Android& IOS) cihazlarınızda göze hitap edecek tasarımlar sunulmaktadır. Bu tasarımlarda her noktayı kurum kimliğinizi yansıtacak şekilde ve ikonlarına kadar vektör haline getirerek teslim etmekteyiz.
İşlerimizden örnekler:

 • 3d Öde Mobil Uygulama Tasarımları
 • Oyunlarda İslamofobi Mobil Uygulama Tasarımları
 • Ertürk Lines Mobil Uygulama Tasarımları
 • Uçak Bul Mobil Uygulama Tasarımları
Mobil Uygulama Tasarımı
Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Bir işletmeyi oluşturan en önemli etkilerden birisi kurum kimliğidir. Kurumsal kimlik firmayı yansıtmalı ve benzersiz olmalıdır. Kurum kimliğiniz markalaşma ve pazar bilinirliğinize en önemli katkıyı sağlayan olgudur.

Bu kapsamda; kullanacağınız renk tonundan yazı karakterinize, logonuzdan kartvizitinize kadar birçok ürün için en iyi yansıtacak noktalara vurgu yaparak tasarımlar gerçekleştirilmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımlarınızın yanı sıra sosyal medya ya da web sitesi bannerları, mailing tasarımları vb. dijital reklamlar için de tasarım süreçlerinize katkı sağlanmaktadır.

Sosyal Medya Tasarımı

Sosyal medya günümüzde çok önemli bir konumda yer alıyor. Bu yüzden şirketlerin sosyal medya platformlarında yer alması artık zorunlu hale geldi diyebiliriz. Firmanızın dijitale özel tasarımlara ihtiyacı varsa uzman kadrosu ile Depar BT size en uygun tasarımları hazırlıyor.

Sosyal Medya Tasarımı

Web Sitesi Tasarım ve Yazılım Süreci

“Sizi İnternette Gördük!” demeleri için Web sitesi tasarım ve yazılımına ihtiyacınız var. Depar BT olarak ana faaliyet alanlarımız arasında yer alan Web tasarım hizmetinde bütüncül bir yaklaşım benimseyerek anahtar teslim proje hizmeti sunuyoruz.

Çünkü biz sadece kartvizitinize yazmak için kullanacağınız bir web sitesine karşıyız! Çağımızın en büyük gerekliliklerinden biri artık internet üzerinde bulunabilir olmak. Durum böyleyken işletmeniz de bu dünyanın içinde doğru strateji, doğru tasarım, doğru sunucu altyapısı ve doğru optimizasyonlar ile yer almak zorunda.

Web sitenizin tasarım ve yazılımını yaparken öncelikli olarak sizin istek ve ihtiyaçlarınıza odaklanıyoruz. Adım adım anlatmak gerekirse;

 • Bir Web Sitesi için sahip olmanız gereken alan adı ve barındırma (hosting) ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Eğer almış olduğunuz bir alan adınız mevcut ise kendi barındırma sağlayıcılarımıza yönlendiriyoruz. Web siteniz iş anlaşmalarımıza göre bizim hostinglerimizde barındırılıyor. Çünkü hızlı açılan Web siteleri için ilk olarak doğru yapılandırılmış bir barındırma sunucusuna ihtiyacınız var.
 • Alan adı ve sunucu temininden sonra nasıl bir web sitesi istediğinize göre altyapı olarak kullanabileceğimiz bir platformdan yararlanıyoruz. Eğer bir tanıtım sitesi istiyorsanız ve içerisinde birçok blog yayınlamak istiyorsanız WordPress veya e-ticaret sitesi istiyorsanız Opencart gibi platformlardan yararlanıyoruz. Proje ihtiyaçlarınızı açık kaynak olan bu sistemler karşılamıyorsa ve çok özel bir yapı istiyorsanız eğer özel yazılım geliştirme süreçlerimizi işletiyoruz.
 • Web sitenizin CMS (İçerik Yönetim Sistemi) yapısının nasıl olacağına karar verdikten sonra kullanıcı deneyimi (UX) ve buna uygun özel ara yüz tasarımını (UI) hazırlıyor ve onayınıza sunuyoruz.
 • Tasarım ve içerikler belirlendikten sonra Web sitesinin oluşturma aşaması başlıyor. Bu aşamada ulaşılmak istenen hedef kitle ve yansıtılmak istenen imaj göz önünde bulundurularak hareket ediliyor ve her nokta tamamen kullanıcı faydası gözetilerek arama motoru optimizasyon kurallarına uygun olarak hazırlanıyor.
 • İçerik girişleri ve tasarımsal öğeler tamamlanmasıyla işlevselliği kolaylaştırması için uygun eklentiler kuruluyor. Özel olarak istenen eklenti ya da modüller yazılım geliştirme ekibimiz tarafından kodlanıyor ve yapıya uygun hale getiriliyor.
 • Oluşturduğumuz ve yayına aldığımız web sitesinin daha fazla kişiye ulaşması için Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) ayarları bütün sayfalar için özenle yapılıyor.
 • Aynı zamanda e-posta yönetimi için kurumsal adresler oluşturularak dijital imza kayıtlarıyla birlikte sisteme entegre ediliyor.
  Sıfırdan bir başlangıçla anahtar teslim bir bitiş sağladığımız web sitenizi, size bütün panel yönetim bilgileri ve gerekli kullanım eğitimiyle teslim ediyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik bir işletmenin kullandığı renkler, logolar, formlar, amblemler gibi birbiriyle uyum içinde tasarlanmış, tüm görsel ögelerin toplamına verilen isimdir. Kurum kimliğinin tamamlayıcı öğelerini kurum kültürü, kurumsal iletişim, kurum felsefesi olarak sıralayabiliriz.

Depar BT’nin; özenle ürettiği fikirler ışığında hazırladığı ve görsel tasarımlarla anlattığı kurumsal kimlik çalışmaları, müşterisinin kurum imajını ve potansiyel müşteri algısını doğrudan etkiler.

Kurum kimliği kurumun kendisini nasıl gördüğü ya da görmek istediğiyle ilgilidir. İşletmeler modern çağın rekabet koşullarında fark edilmek, rakipler arasından sıyrılmak, toplum tarafından kabul edilmek amacıyla kurum imaj değişikliğine ilk adım olarak kimlik değişimiyle başlar. Bu değişim aşaması için hazırlanan görsel unsurlar hatırlanmayı ve fark edilmeyi sağlar. Bu görsel unsurların kurumun kültürünü ve stratejilerini yansıtarak kurumla bağlantılı olması gerekir.

Bu nedenle her işletme bağımsız ve özgün kurumsal kimlik çalışmalarına ihtiyaç duyar. Depar BT, hizmetleri arasında yer alan Kurumsal Kimlik Tasarım çalışmalarını da bu titizlikte değerlendirmekte, işletme stratejileri ve hedeflerini benimsedikten sonra tasarım çalışmalarına başlamaktadır. Hazırladığımız kurum kimliğini oluşturan görsel unsurları kısaca; amblem, logo, renk ve diğer tasarımlar olarak sıralayabiliriz.

Amblem ve Logo Tasarımı

Amblem ve Logo bir kurum, kuruluş ya da ürüne benzersiz bir kurumsal kimlik ve marka imajı oluşturmak için tasarlanan ilk görsel ya da görsellere verilen isimdir. Ne amblem ne de logotype gelişi güzel tasarlanamaz. Kurumu ya da kurumun çıkardığı ürünü / hizmeti yansıtmak durumundadır.

Öncelikli olarak size Logo ve Amblem arasındaki farktan bahsetmemiz gerekiyor. Logo markanın ya da işletmenin “adını” yansıttığı harflerin / kelimelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan görseldir. Bu görsel Logotype olarak da adlandırılır. Amblem ise kurumu ve yaptığı işi yansıttığı bir şekilden oluşmaktadır.

Amblem ve Logotype hazırlamak; en uygun yazı karakterinden, yazı karakterlerinin harf aralıklarına, ölçülerinden, renk tonlarına kadar düşünülmesi gereken, işletmeyi yansıtan, özgün olması ve akılda kalması gibi özellikler içeren hassas ve zorlu bir süreçtir.

Şu ana kadar yazdıklarımızdan çıkarılacak sonuç ile artık logo ve amblem ayrımını yapabiliriz. Google (harflerden oluştuğu için) bir logotype kullanmaktadır, Apple ise bir amblem (ısırılmış elma simgesi) kullanmaktadır diyebiliriz. Türkiye’de ise amblem örneklerine Turkcell’in kullandığı iletişimi ve çekim gücünü sembolize eden görseli söyleyebiliriz.

Amblem ve Logo kurumsal kimlik çalışmasının akılda kalıcılığı sağlayan en önemli ve ilk adımlarıdır.

Kurumsal Kimlik Ne Zaman Anlam Kazanır?

Kurumsal kimlik çalışmaları reklam ya da doğrudan pazarlama metodları ile hedef kitlesine ulaştırılmadığında bir anlam ifade etmez. Bu nedenle kurum ya da ürün için hazırlanan grafik tasarımlara ve bu tasarımların hedef kitleyle Google Ads, Arama Motoru Optimizasyonu, Doğrudan Pazarlama gibi metotlarla ulaştırılması gereklidir.

Grafik tasarım; hedef kitlenize mesajınızı iletmek için yazılı ve görsel objelerin kullanıldığı bir görseli geliştirmek ya da bir düşünceyi görselleştirmek anlamını taşıyan sanat dalıdır. Grafik tasarım metnin ve görselin algılanabilir düzlemde iki ya da üç boyutlu olarak konumlandırılmasını içeren profesyonellik gerektiren bir süreçtir.

Kurumsal Kimlik Tasarım Süreci

Kurumsal Kimlik bir işletmenin kullandığı renkler, logolar, formlar, amblemler gibi birbiriyle uyum içinde tasarlanmış, tüm görsel öğelerin toplamına verilen isimdir. Kurum kimliğinin tamamlayıcı ögelerini kurum kültürü, kurumsal iletişim, kurum felsefesi olarak sıralayabiliriz.

Depar BT‘nin; özenle ürettiği fikirler ışığında hazırladığı ve görsel tasarımlarla anlattığı kurumsal kimlik çalışmaları, müşterisinin kurum imajını ve potansiyel müşteri algısını doğrudan etkiler.

Kurum kimliği kurumun kendisini nasıl gördüğü ya da görmek istediğiyle ilgilidir. İşletmeler modern çağın rekabet koşullarında fark edilmek, rakipler arasından sıyrılmak, toplum tarafından kabul edilmek amacıyla kurum imaj değişikliğine ilk adım olarak kimlik değişimiyle başlar. Bu değişim aşaması için hazırlanan görsel unsurlar hatırlanmayı ve fark edilmeyi sağlar. Bu görsel unsurların kurumun kültürünü ve stratejilerini yansıtarak kurumla bağlantılı olması gerekir.

Bu nedenle her işletme bağımsız ve özgün kurumsal kimlik çalışmalarına ihtiyaç duyar. Depar BT, alt hizmetleri arasında yer alan Kurumsal Kimlik Tasarım çalışmalarını da bu titizlikte değerlendirmekte, işletme stratejileri ve hedeflerini benimsedikten sonra tasarım çalışmalarına başlamaktadır. Hazırladığımız kurum kimliğini oluşturan görsel unsurları kısaca; amblem, logo, renk ve diğer tasarımlar olarak sıralayabiliriz.

Amblem ve Logo Tasarımı

Amblem ve Logo bir kurum, kuruluş ya da ürüne benzersiz bir kurumsal kimlik ve marka imajı oluşturmak için tasarlanan ilk görsel ya da görsellere verilen isimdir. Ne amblem ne de logotype gelişi güzel tasarlanamaz. Kurumu ya da kurumun çıkardığı ürünü / hizmeti yansıtmak durumundadır.

Öncelikli olarak size Logo ve Amblem arasındaki farktan bahsetmemiz gerekiyor. Logo markanın ya da işletmenin “adını” yansıttığı harflerin / kelimelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan görseldir. Bu görsel Logotype olarak da adlandırılır. Amblem ise kurumu ve yaptığı işi yansıttığı bir şekilden oluşmaktadır.

Amblem ve Logotype hazırlamak; en uygun yazı karakterinden, yazı karakterlerinin harf aralıklarına, ölçülerinden, renk tonlarına kadar düşünülmesi gereken, işletmeyi yansıtan, özgün olması ve akılda kalması gibi özellikler içeren hassas ve zorlu bir süreçtir.

Şu ana kadar yazdıklarımızdan çıkarılacak sonuç ile artık logo ve amblem ayrımını yapabiliriz. Google (harflerden oluştuğu için) bir logotype kullanmaktadır, Apple ise bir amblem (ısırılmış elma simgesi) kullanmaktadır diyebiliriz. Türkiye’de ise amblem örneklerine Turkcell’in kullandığı iletişimi ve çekim gücünü sembolize eden görseli söyleyebiliriz.

Amblem ve Logo kurumsal kimlik çalışmasının akılda kalıcılığı sağlayan en önemli ve ilk adımlarıdır.

Kurumsal Kimlik Ne Zaman Anlam Kazanır?

Kurumsal kimlik çalışmaları reklam ya da doğrudan pazarlama metotları ile hedef kitlesine ulaştırılmadığında bir anlam ifade etmez. Bu nedenle kurum ya da ürün için hazırlanan grafik tasarımlara ve bu tasarımların hedef kitleyle Google Ads, Arama Motoru Optimizasyonu, Doğrudan pazarlama gibi metotlarla ulaştırılması gereklidir.

Grafik tasarım; hedef kitlenize mesajınızı iletmek için yazılı ve görsel objelerin kullanıldığı bir görseli geliştirmek ya da bir düşünceyi görselleştirmek anlamını taşıyan sanat dalıdır. Grafik tasarım metnin ve görselin algılanabilir düzlemde iki ya da üç boyutlu olarak konumlandırılmasını içeren profesyonellik gerektiren bir süreçtir.

Anlattıklarımız doğrultusunda sunduğumuz grafik tasarım hizmetlerini; Logo, Katalog, Ambalaj Üstü Tasarımlar, Broşür, Promosyon ürünleri, Banner, Bülten, Takvim vb. olarak sıralayabiliriz. Aşağıda Beşyirmi’nin milyonlarca insana ulaşan tasarımlarından ve müşterilerinden örnek referanslar bulabilirsiniz.