Linux Eğitimleri Depar Akademi

Linux Eğitimleri

Linux, iş dünyasına adapte olmuş vaziyettedir. Çünkü web sunucularının çoğu Linux platformlarında çalıştığından dolayı günümüzde giderek daha önemli bir işletim sistemi haline geliyor. RedHat, FreeBSD, Ubuntu, Debian veya CentOS olsa da, en azından bazı temel işlemlere aşina olmak, onlara doğrudan erişmek, BT raporlarını anlamak veya güvenlikle ilgili endişeleri daha iyi anlamak için bu eğitim size yardımcı olacaktır.

Pardus Eğitimi

Ubuntu Eğitimi

CentOS Eğitimi

Temel Linux

İleri Linux

OpenLDAP Eğitimi

Zimbra Mail Sunucu Eğitimi

OpenStack Eğitimi

Proxmox Eğitimi

1. Pardus Eğitimi

Özgür yazılım olan Pardus’u bu eğitim ile tüm temel yapıları ve ileri seviyede bulunan bileşenlerini öğrenmeye başlayın. Sistem yönetimi, ağ servisleri veya ağ paylaşımları, güvenlik, sunucu yapılandırmaları, sanallaştırma gibi konulara hakim olun. Ayrıca bilişim teknolojileri, özgür yazılım ve Linux, Linux’un detayları, temel ağ protokolleri, güvenlik duvarları ve özgür yazılıma katkı sağlamak gibi işlemleri de nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Eğitim 7 gün 42 saattir.

2. Ubuntu Eğitimi

Bir Linux dağıtımı olan Ubuntuyu tüm yapılarıyla birlikte öğrenmeye başlayın. Ubuntu’nun son sürümü üzerinden gidilerek en güncel bilgiler ile en geniş kapsamda bir Ubuntu kullanıcısı olmanız için bütün bilgiler barındırılarak en derin bilgilere ulaşılması sağlanmıştır. Komut satırı ve temel Linux komutlarına da yer verilerek sadece görsel açıdan değil ayrıca yapısal olarak da eğitiminizi alabilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

3. CentOS Eğitimi

Red Hat Enterprise Linux kaynak kodları üzerine kurulu olan ve bu dağıtım ile uyumlu bir Linux dağıtımı olan Centos’un yapı taşlarını öğrenmeye başlayın. Centos Çözümleri olan; Firewall iptables, sudo sistemi superuser, görev tanımlama crontab komutu, arkaplanda komut çalıştırılması, süreç yönetimi ps, top, kill komutları, servislerin başlatılması, durdurulması, yeniden başlatılması durumları gibi konulara değinilerek bu işletim sistemi üzerinde derin ve ender bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eğitim 10 gün 60 saattir.

4. Temel Linux

Bu eğitim ile Linux işletim sisteminin temellerini anlayacak ve bu bilgiyi pratik ve kullanışlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ek olarak bir Linux dağıtımı nedir ve hangisini seçebilirsiniz? En sık kullanacağınız temel Linux komutlarını, dizin oluşturma, yeniden adlandırma, taşıma ve silme, dosyaları listeleme, okuma, oluşturma, düzenleme, kopyalama ve silme gibi işlemleri yapabilme yetkinliğine sahip olabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

5. İleri Linux

Bu eğitim size gelişmiş bir Linux yapısı bilgisine sahip olmak için bilmeniz gereken tüm bilgileri sizlere sağlayabilir. Ek olarak ileri seviye Linux komutları öğrenimleri kazanımını, ağ yönetimi gibi konulara hakim olabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

6. OpenLDAP Eğitimi

OpenLDap eğitimi ile web ve ilişkisel veritabanları ile karşılaştırma, giriş yapısı, ağaç yapısı, basit aramalar, nitelikler, söz dizimleri ve nesne sınıfları, RootDSE ve underchema subentry LDAP İşlemleri, LDIF komut satırı araçları, GUI araçları gibi konuları öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

7. Zimbra Mail Sunucu Eğitimi

Bu eğitim ile temel yönetim görevlerinden geçiş ve sorun gidermeye kadar bilgi sahibi olabilirsiniz. Ek olarak Zimbra dağıtımınızı geliştirmek ve kolaylaştırmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere sahip olabilirsiniz. İdari zamandan tasarruf etmek için en iyi uygulamaları ve metodolojileri de öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

8. OpenStack Eğitimi

OpenStack Platformunun kavramlarının öğrenimini sağlayabilirsiniz. Kurma, yapılandırma, kullanma ve sürdürme gibi konularda da yetkinlik kazanabilirsiniz. Ek olarak kimlik (Keystone), blok depolama (Cinder), görüntü (Bakış), ağ (Nötron), hesaplama ve denetleyici (Nova) ve gösterge tablosu (Horizon) gibi konulara da hakim olabilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

9. Proxmox Eğitimi

Eğitim içerisinde Proxmox ile açık kaynak sanallaştırma kavramlarını ve özelliklerini öğrenebilirsiniz. Ek olarak derinlemesine sunucu sanallaştırma uzmanlığı, sorunları daha verimli bir şekilde tanımlayıp giderebilme yetkinlikleri kazanabilirsiniz. Sanallaştırmanın ayrıntılı bir analizini ve uygulamasını yaparak profesyonel çözümler de sunabilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

Depar Akademi Kurumsal Eğitimler