Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama danışmanlığı ile şirketiniz için ölçülebilir, esnek ve uygun bütçeli çözümler üretiyoruz.

İşletme ve organizasyonların dijital pazarlamaya geçişi maliyetlerin düşürülmesi, zamanda verimlilik yaratılması, kullanıcı deneyimli kampanyalar oluşturulması, müşterilere özel satış teknikleri gibi imkanlar oluşturmaktadır.

Dijital Pazarlama kavramının daha iyi anlaşılması için kapsamın netleştirilmesi gerekir. Yazılı medya, radyo, TV geleneksel pazarlama içerisine girerken; Sosyal medya pazarlaması, Arama motoru pazarlama teknikleri (SEO , SEM), Email marketing (e-posta pazarlamacılığı) gibi çeşitlendirilen konular ise dijital pazarlama kavramı içerisinde yer almaktadır.

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmalar ile hareket eden bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle yer sağlayıcılar – web geliştiriciler; barındırdıkları – yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluşturmak durumundadır.

Seo danışmanlığı ; kurumunuzun web sitesi için arama motorlarına (Google, Yandex, Bing vb.) yönelik yapılan düzenleme, iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Özet ile Seo, arama motorlarında reklamsız üst sıralara çıkma çalışmaları anlamını taşır.

Bu çalışmalar doğrultusunda müdahale edilmesi gereken sunucu, yazılım, tasarım, içerik ve çalışma yapılacak şirketin ihtiyaçlarını bir bütün olarak ele almak, değerlendirmek ve sonuca ulaştırmak gerekir.

SEM Danışmanlığı

Sem (Arama Motoru Pazarlaması) ; şirket ve kurumların sundukları ürün ya da hizmetlerin, internet üzerindeki arama motorlarına verilen reklamlar aracılığıyla daha fazla erişilebilir hale getirilmesini sağlayan hizmete verilen isimdir.

En az televizyon, radyo ve bilboard reklamları kadar önem taşıyan internet reklamcılığı; özellikle Google’ın sunduğu ve ads olarak isimlendirilen yapı ile şirketlerin internet üzerindeki erişilebilirliğini ve satış oranlarını artırmaktadır.

Google’ın sunduğu ads yapısı, doğru kurgulandığı ve yapılandırıldığı takdirde bilinen reklamcılık türlerine göre (televizyon & radyo & bilgboard vb.) daha maliyetsiz, ölçülebilir sonuçlar sunan ve rekabet üstünlüğü yaratan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

SEM Danışmanlığı
İçerik Yazarlığı

İçerik Yazarlığı

Bir markanın online ortamda görünür olması için görsel, metinsel ya da video içeriğe ihtiyacı vardır.

Bir e-ticaret sitesini düşünün: Milyonlarca ürün için satış yapıyor. Bu ürünlerin sadece adını yazıp bırakabilir mi? Elbette bırakamaz. Ürünün adını, ne olduğunu, ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını, neden iyi olduğunu, kimlere uygun olduğunu, fiyatının ne olduğunu anlatmalı. Bolca görsel hatta ürün kullanım videosu eklemeli ki satışa ikna edebilsin.

Diğer yandan bu saydıklarımız yani içerikler, onun arama motoru tarafından görünür olmasını da sağlayacak.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya günümüzde artık çok önemli bir konumda yer alıyor. Bu yüzden şirketlerin sosyal medya platformlarında yer alması artık zorunlu hale geldi diyebiliriz. Sosyal medya yönetimi aslında yukarıda bahsettiğimiz bazı hizmetlerimizin bir birleşimi anlamını da taşıyor.

Çünkü sosyal medya platformlarını kullanarak hem dijital reklamcılık yapabilir hem de ürün ya da hizmetlerinizi organik olarak tanıtabilirsiniz.

Biz sosyal medya hesap yönetimlerinizi üstlendiğimizde hem tasarım hem de içerik anlamında müşterilerinizle etkileşiminiz artıracak özgün çalışmalar yürütüyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi