Sızma Testi Eğitimleri Depar Akademi

Sızma Testi Eğitimleri

Sızma Testi (Pentest) Eğitimi temel sızma testi metotunu, yöntemlerini kullandırmayı hedeflemektedir. Bilgi güvenliği açıklık alanlarının da nasıl tespit edilmesi gerektiği uygulamalı olarak öğretilmektedir.

Günümüzde teknolojik gelişmelerin hızlı olması dolayısıyla kötü amaçlı saldırıların nereden nasıl geldiği anlaşılana kadar bıraktığı hasar ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Bu sebeple sahip olunan sistemlerdeki eksiklik, gözden kaçan zafiyetler başka profesyoneller tarafından da kontrol edilmelidir. Sızma testleri bu yüzden çok önemlidir ve sahip olunan bilginin korunmasına büyük katkıda bulunurlar.

Licensed Penetration Tester (LPT) Eğitimi

Certified Ethical Hacker (CEH) Eğitimi

Network Penetration Test Eğitimi

Wireless Penetration Test Eğitimi

Web Uygulaması Penetration Test Eğitimi

Backtrack Penetration Test Eğitimi

Nessus Zafiyet Analizi Eğitimi

Metasploit Framework Eğitimi

1. Licensed Penetration Tester (LPT) Eğitimi

Bu eğitim ile birlikte, kurumsal altyapınızda Sızma Testine tekrarlanabilir ve ölçülebilir bir yaklaşımı anlayacaksınız. SQL enjeksiyon, siteler arası komut dosyası çalıştırma (XSS), LRI ve RFI açıklarını belirleyerek gelişmiş teknikler ve saldırıların nasıl yapılabildiğini öğrenin. Windows ve Linux gibi işletim sistemlerindeki exploit açıklarının nasıl oluştuğu gibi yapıları anlamaya başlayın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2. Certified Ethical Hacker (CEH) Eğitimi

Sertifikalı bir Etik Hacker eğitimi alarak, hedef sistemlerdeki zayıf yönleri nasıl arayacağını anlayan ve bilen kötü niyetli bir korsanla aynı bilgi ve araçları kullanan yetenekli bir profesyonel haline gelin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3. Network Penetration Test Eğitimi

Bu ders ile ağ oluşturma perspektifi ile sıfırdan bir etik hacker veya sızma testçisi öğretimi amaçlamaktadır. Esasen Ağ cihazları ve komponentleri, OSI modeli, Ip adresleme, alt ağlar gibi konulara değinerek çeşitli çözümlerle tanışın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

4. Wireless Penetration Test Eğitimi

Çevremizdeki her yerde yaygınlaşan çeşitli kablosuz teknolojileri anlamak, analiz etmek ve savunmak için kapsamlı bir teknik beceri arayanlar için tasarlanmış olan bu eğitim ile becerilerinizi geliştirin.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

5. Web Uygulaması Penetration Test Eğitimi

Web uygulama güvenlik testleri eğitimi ile birlikte, en temelden seviyeden ileri seviye exploitation işlemlerine kadar öğrenimler kazanabilirsiniz. Ayrıca yapısal olarak, oturumla ilgili güvenlik açıkları, RFI yöntemleri, HTML5 saldırıları gibi çözümleri anlayarak daha büyük sızma yapılarına giriş yapın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

6. Backtrack Penetration Test Eğitimi

Backtrack sızma testi cihazları ve Ubuntu’ya dayanan güvenlik uzmanları için kullanılan bir Linux işletim sistemini öğrenmeye başlayın. Ağ altyapısı değerlendirmeleri, wireless cracking, sistem kullanımı gibi konulara hakim olun.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

7. Nessus Zafiyet Analizi Eğitimi

Güvenlik açıklarınızı keşfetmek için bu araca kullanmasını öğrenerek altyapınızı inşa edin. Güvenlik açığı analizi, tarama hedeflerinizi oluşturması ve hazırlanması gibi konularak değinilerek bazı işlemleri yapmayı öğrenebilirsiniz. Ayrıca web uygulamalarını nasıl tarayacağınızı ve özelleştireceğiniz konularında derin bilgilere giriş yaparak kurumsal altyapınızı genişletin.

Eğitim 2 gün 12 saattir.

8. Metasploit Framework Eğitimi

Metasploit’in derinlemesine test etme konusundaki yapıları öğrenerek ve her boyuttaki kuruluş için güvenlik açığı değerlendirmesi yapma yöntemlerini sağlayarak, kurumsal olarak altyapı eğitiminizi tamamlayın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.


Depar Akademi Kurumsal Eğitimler