3Ds Max Kursu2018-08-10T10:32:41+03:00

3Ds MAX Kursu

3ds Max kursu ile objeler üç boyutlu modellenerek gerçek hayattaki hareketleri, davranışları, görünümü ve etkileşimde oldukları durumların simülasyonlarının hazırlanması öğretilir. Son yıllarda, kullanım alanının genişliğinden kaynaklı, en popüler programlardan biridir 3ds Max. Temelde bir modelleme programıdır. 2 boyutlu çizimleri 3 boyutlu hale getirmeye ya da direkt olarak, nesneleri 3 boyutlu çizerek modellemeye yarar. Fakat program o kadar gelişmiş bir durumdadır ki iş modellemesini yapmakla bitmez. Modellemesini yaptığınız nesnelleri hareketlendirebilir, onlara istediğiniz açıdan bakabilirsiniz. Teknoloji çağının içerisinde yer aldığımız bu günlerde yazılımın yükselen değerlerinden birisidir 3ds Max.

3ds Max Nerelerde Kullanılır?

3ds Max yazılımının kullanım alanı oldukça geniş. 2 santimetrelik bir çiviyi de modelleyebilirsiniz, 2 saatlik animasyon bir film de yapabilirsiniz. Teknik içeren, mimari, mühendislik, endüstri mühendisliği, mobilya tasarımı, iç mimari, peyzaj mimarlığı gibi pek çok alanda, CAD yani bilgisayar destekli tasarım programlarında tasarlanan nesnelerin, gerçeğe en yakın haliyle ve 3 boyutlu görebilmemize olanak sağlar. Tek açıdan ve hareketsiz olmak gibi bir zorunluluğu da yoktur. Tasarımı yapılmış ürün ya da nesneyi her açıdan hareketli şekilde görebilir, içinden bile geçebilirsiniz. Özellikle, sonucu öngörülememize fırsat tanıyan bir yazılım olarak bu alanlarda sıkça kullanılan hatta tercih edilen bir yazılım olduğu su götürmez bir gerçektir.

3ds Max’in bir diğer kullanım alanı da animasyonlar. Programın, mimarlık ofisleri ve inşaat firmalarının tasarladıkları bina veya sitelerin modellenerek, projenin bitmiş halinin hareketli görüntü olarak görülebilmesinden, çocuklar için yapılmış çizgi filmlere değin geniş bir yelpazede kullanım alanı da bulunuyor.

Eğitim Talep Formu

3ds Max Eğitimi Nedir, Ne İşe Yarar?

Eğitimlerde, 3ds Max’in ara yüzünü kullanmayı ve size sunduğu seçenekleri en geniş kapsamıyla öğreniyorsunuz. 2 ve 3 boyutlu nesnelerin çizimlerini yapmayı öğrenerek başladığınız eğitim süreci, nesnelerin birleştirilerek daha büyük parçalar haline getirilmesine, parçaların ya da nesnelerin gerçeğe en yakın halde yüzey kaplamasının yapılmasına ve oluşan bu kompozisyonun kamera, ışık, yansıma gibi bileşenlerle neredeyse gerçek, canlı bir görüntüleme elde etmeye kadar uzanıyor.

Ama belirtmekte fayda var ki, aldığınız eğitim tek başına yeterli olmayacaktır. 3ds Max’in etkileşimde olduğu programları da bilmeniz gerekiyor. Yukarıda saydığımız sektörlerin, kendine has programlarını da az çok bilmelisiniz.

Yinede aldığınız 3ds Max kursu ile size pek çok kapı açılabileceği gerçeğini göz önünde bulundurmayı ihmal etmemek gerekiyor. Birçok farklı sektörde kullanımı söz konusu olan yazılım, seçeneklerinizi ve olanaklarınızı arttırabilecek denli etkili bir yapıda. Teknoloji çağının önemli ve hiç kuşkusuz vazgeçilmez yapıya sahip bu programı, etkili ve göz ardı edilemez işler ortaya çıkarma konusunda önemli referanslara sahip.

3Ds Max Kursu Eğitim İçeriği

 • 3D Studio MAX Kullanıcı Ara Yüzü ve Temelleri
 • Basit objelerle modelleme (Masa, dolap, raf, koltuk, yatak, stand, endüstriyel parça vb.)
 • 2B objelerle modelleme (2 Boyutlu objelerin aktif kullanımıyla birlikte iç mimari, mimarlık, peyzaj mimarlığı, endüstriyel ve grafik alanlarındaki birçok çizimin gerçekleştirilmesi sağlanabildiği gibi; Autocad, Adobe illustrator vb. programlardan dosya alımı ve bu dosyalarla 3DS Max içerisinde çalışılması.)
 • Poly modelleme (3DS Max içerisinde organik modellemeler de dahil olmak üzere her şeyin modellenebilmesi ve bu modelleme mantığının hazır objelerde de kullanımının mantığının anlatılması. ArchiCad, Revit, SolidWorks, Rhino3d, Sketchup, Maya, Cinema 4D vb. programlardan dosya alımı ve bu dosyalarla 3DS Max içerisinde çalışılması.)
 • Bileşik modelleme (Karmaşık modellemeyle ilgili farklı alternatiflerin kullanılabilmesi ve projeye başlamadan önce farklı modelleme teknikleriyle ilgili gerekli kullanıma uygun olan modellemenin seçiminin sağlanabilmesinin kavratılması.)
 • Material Editor (Objelerin malzemelerle birbirlerinden nasıl farklılaşabildiğinin anlatılması, ışıklarla malzemelerin nasıl bir arada doğru olarak kullanılabileceğinin uygulanması ve gerçek malzemelerin incelenerek V-Ray ile gerçekçi malzemelerinin uygulanması.)
 • Işıklar, ışık türleri ve ışık ayarları (Yapay ve doğal ışıkların anlatılması, V-Ray içerisinde bulunan HDRI, dekoratif ışıkların kullanımı ve güneşin batışının simüle edilmesi gibi konuların uygulanması.)
 • Kameralar (Kamera açılarının doğru kullanılması ve objelerin görselleştirmelerini en doğru şekilde yansıtacak açıların veya kamera hareketlerinin uygulanması.)
 • Rendering (Photon mantığının anlatılması, resim veya video yapımı ayarları, V- Ray ayarları ve gerçekçi resim ve video çıktı almayla ilgili detayların uygulanması.)
 • Bitirme projesi ile 3DS Max eğitimi tamamlanır.

3Ds Max Eğitiminin Konusu

3Ds Max eğitiminin konusunu;

 • 3 Boyutlu tasarım kavramlarının incelenmesi,
 • Modellemeye yönelik alternatif yöntemlerin belirlenmesi ve bu alternatiflerle modelleme mantığının anlatılması,
 • Işıklandırma bilgisinin anlatılması, sahneye yönelik ışıklandırmanın anlatılması ve belirlenmesine yönelik uygulamalı pratikler yapılması,
 • Kamera kadrajının doldurulması ve sahne yapısının sinema diliyle profesyonelce anlatılması,
 • Kamera hareketlerine değinilmesi ve animasyon mantığının anlatılıp uygulanması oluşturur.

Eğitimin sonunda ise tüm bu süreçleri kapsayan, her öğrencinin portfolyosunda bulunacak bir projeyle eğitimi tamamlıyoruz.

3Ds Max Kursu
En Yakın Tarihte Açılacak Eğitimimiz İçin Tıklayın

3Ds Max Hakkındaki Yazılarımız

March 2018