Açık Kaynak Tasarım Eğitimleri Depar Akademi

Açık Kaynak Tasarım

Tasarımlarınızı açık kaynak olarak özgür ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilmek için, görüntü işleme yazılımı olan GIMP, bir vektörel grafik düzenleme yazılımı olan Inkscape veya Scribus, Natron gibi yapıları eğitim içerisinde detayları ile öğrenebilirsiniz.

Açık Kaynak Tasarım Eğitimleri
Gimp Inkspace Scribus Natron

1.Gimp

Açık Kaynak Tasarım Eğitimleri altında verilen bu eğitim içerisinde, GIMP programının arayüzünü inceleyecek, araçları kullanarak yazı yazmak, boyama işlemi, seçim oluşturmak,katmanlar kullanarak farklı nesneleri, yazıları, görselleri bir araya getirerek tasarım yapabilme gibi işlemlerde yetkinlik kazanabilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

2.Inkspace

Eğitim içerisinde, GNU Genel Kamu Lisansı ile dağıtılan, özgür ve ücretsiz bir vektörel grafik düzenleme yazılımı olan Inkscape ile logo ve afiş tasarımı ile çeşitli grafik işlemlerini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

3.Scribus

Özgür ve ücretsiz bir masaüstü yayıncılık yazılımı olan Scribus ile PDF ve Postscript biçiminde dosyalar elde etmeye yönelik olarak ticari seviyede kullanabilme yetkinliğine bu eğitim ile ulaşabilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

4.Natron

Bu Natron eğitimi ile, Natron kullanarak düğüm bazlı bileşimin temelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak, özellikleri ve uygulamaları ile birlikte Natron’un kullanıcı arayüzüne giriş yaparak, Natron VFX ve Motion Graphics yazılımını, Kompozisyon ve Anahtarlama, Rotoscoping, Takip ve renk düzeltme, boya ve filtreleri gibi konularına da hakim olabilirsiniz.

Eğitim 4 gün 24 saattir.