Depar Akademi Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri

Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimleri

Sistem ve Ağ Uzmanlığı son bir kaç yıldır bilgi işlem departmanlarında çalışmak üzere pek çok kişi eğitimini alıyor.  Şirketlerin tüm online iletişim ağını projelendirmek, süreci yönetmek ve aksaklıkları çözmek üzere çalışabilecek olan söz konusu yetkinlik için Sistem ve Network Eğitimleri gereklidir. Genellikle 200 saat ve üzerinde olan Sistem ve Network Eğitimleri aşağıdaki konu başlıklarını kapsar:

Network essential, OSI layers, Network Protokols, IP adress ve IP subnetting, Deploying end managing windows server, Domain servis yönetimi, güvenlik temelleri, outband tanımlama araçları, raporlama, server bazlı diğer servislerin yayınlanması, Firewall’da rule tanımlama, inbound rule tanımlama, planning and deploying client access servers, planing server upgrade and migration…

Sistem Uzmanlığı Eğitimleri; orta ve büyük ölçekli ağların ihtiyaçlarını belirlemek, sistemleri güvenli bir şekilde kurmak, yönetmek ve teknik destek sağlamak amaçlı planlanmış eğitim programıdır.

Sistem Uzmanlığı ve Network Eğitimlerinde; iki bilgisayarlı ağlardan binlerce bilgisayarlık ağlara kadar her yapıda kullanabilecekleri dizayn ve kurulum, yönetim, güvenlik yöntemlerinin temel seviyeden ileri seviyeye anlatıldığı eğitim programlarıdır.

Sistem eğitimlerinde; Microsoft Sistem Eğitimleri, Linux Eğitimleri, VMware Eğitimleri, HP Eğitimlerini bulabilirsiniz. Network eğitimlerinde ise; Cisco Networking, CheckPoint Eğitimleri, Huawei Eğitimlerini alabilirsiniz.

IT Uzmanlarından Eğitim Alın!

Depar Akademi’de alanında yıllardır ülkenin en güçlü kurumlarında IT ve Bilgi İşlem departmanlarında yöneticilik yapmış, deneyimli ve eğitmenlik yeterliliği olan uzmanlarla Sistem ve Network eğitimleri planlayabilirsiniz. Böylece sistem analizi, sistem kurma, sistem bağlantılarının yönetilmesi gibi işleri kendi içinizde çözebilirsiniz.

Sistem uzmanı olmak için nasıl bir eğitim almak gerekiyor? Sistem ve Ağ Uzmanları nerede çalışıyor ya da bu alanda çalışmak için alınacak eğitimin süresi ne kadar. Sorularınızın yanıtları, Depar Akademi’de.

Red Hat Eğitimleri

Red Hat Inc., internet servis sağlayıcıları, havayolları, sağlık şirketleri ve ticari bankalar dahil olmak üzere Fortune 500 şirketlerinin% 90’ından fazlasına açık kaynaklı yazılım çözümleri sunmaktadır. Şirket yirmi yıldan fazla bir süredir hizmettedir ve Red Hat Enterprise Linux (RHEL) dağıtımı ile ünlüdür. Red Hat, gereksinimlerinize uyacak şekilde değiştirebileceğiniz tamamen açık bir teknoloji yığını sağlayarak kurumsal çözümler sunmaktadır. Eğitim boyunca kurumsal olarak yapılar işlenecek.

Daha Fazla

Linux Eğitimleri

Linux, iş dünyasında aşina olmuş vaziyettedir. çünkü web sunucularının çoğunun çeşitli Linux platformlarında çalıştığı için giderek daha önemli bir işletim sistemi haline geliyor. RedHat, FreeBSD, Ubuntu, Debian veya CentOS olsa da, en azından bazı temel işlemlere aşina olmak, onlara doğrudan erişmek, BT raporlarını anlamak veya güvenlikle ilgili endişeleri daha iyi anlamak için bu eğitim size yardımcı olacaktır.

Daha Fazla

Windows Eğitimleri

Windows’un giriş ve çıkışlarını bilmek isteyen sistem yöneticileri, ofislerinde veya hareket halindeyken kullanıcılarının Windows makinelerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak bilgileri bu eğitim içerisinde bulabilirsiniz.

Daha Fazla

Azure Eğitimleri

Temel bulut bilişim konseptlerini öğrenmek veya bulut uygulamalarını nasıl geliştirip dağıtacağınızı öğrenmek, bulut ortamınızı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olmak için resmi Microsoft Azure eğitim kurslarımıza güvenebilirsiniz. Microsoft veritabanınızdaki uygulamaları oluşturmak ve barındırmak artık daha kolay. Gelişmiş Azure konseptlerine kadar temelleri öğrenin.

Daha Fazla

Cloud Eğitimleri

Bulut bilişimin avantajları, hizmetleri yerel olarak kurmak ve dağıtmak için artık pahalı altyapı ve yazılıma yatırım yapmaları gerekmediğinden işletmelere ve bireylere yönelik hizmetlerin maliyetini düşürmektedir.Ayrıca, Bir şirketin bulut teknolojisi ve hizmetlerini kullanımı, gerektiğinde kolayca ölçeklenebilir veya azaltılabilir, bu da harcamaları azaltabilir ve boşta kalan kaynakları ortadan kaldırabilir. Bulut bilgi işlem servislerine örnek olarak Amazon Web Servisleri, Microsoft Azure, Google Cloud Platform ve IBM Cloud dahildir. Sizde Cloud çözümleriyle tanışmaya başlayın.

Daha Fazla

PowerShell Eğitimi

Temel idari işlemlerin nasıl hızlı bir şekilde otomatikleştirileceğini öğrenmekle ilgileniyorsanız, Windows PowerShell, BT Uzmanlarının bir komut dosyası dili, komut satırı hızı ve GUI araçlarının güçlü birleşimiyle hızla ortaya çıktığı bir çözüm olan PowerShell ile tanışın.

Daha Fazla

Windows Server Eğitimleri

Windows Server teknolojisini kullanmak için gereken temel becerileri kazanmak, Yeni nesil optimize ağlara, uygulamalara ve web servislerine güç vermek ve Nano Server dahil olmak üzere Windows Server kurulum ve kurulum seçenekleri, yedekleme ve geri yükleme de dahil olmak üzere, Windows Server’ı yönetme gibi birçok konuya adım atın.

Daha Fazla

Office 365 Eğitimleri

Microsoft’un bulut tabanlı üretkenlik paketi olan Office 365’i gezin. Office hesabınıza nasıl erişeceğinizi ve Excel, Word, PowerPoint ve Outlook’un abonelik sürümleri ile birlikte Teams, OneDrive ve SharePoint gibi Office 365 çekirdek uygulamalarıyla nasıl hız kazanabileceğiniz, Profilinizi nasıl açacağınızı ve ayarlayacağınızı, dosyalarınızı nasıl saklayacağınızı ve senkronize edebileceğinizi ve uygulamadan uygulamaya nasıl geçeceğiniz gibi konulara giriş yapın.

Daha Fazla

Exchange Server Eğitimleri

Bu bilgisayar bilimi eğitimi ile bir Exchange Server organizasyonunu desteklemek için Active Directory altyapı gereksinimlerinin planlanması ve yapılandırılmasını açıklamaktadır. Ayrıca sunucuların mesajlaşma için nasıl dağıtılacağını ve yapılandırılacağı, nasıl yönetileceği gibi konulara giriş yapacaksınız.

Daha Fazla

İnternet İnformation Services (IIS) Eğitimi

Windows Server için Internet Information Services (IIS), web’de herhangi bir şeyi barındırmak için esnek, güvenli ve yönetilebilir bir web sunucusu ile kuruluşlarınızın web uygulamalarını, güvenliğini ve aynı zamanda Exchange ve SharePoint gibi IIS kullanan diğer ürünleri desteklemeniz için gereken pratik becerileri sağlayacak olan bu eğitime giriş yapın.

Daha Fazla

System Center Eğitimleri

System Center yöneticilerine, iyi yönetilen bir veri merkezinin temeli olan bir servis dokusunu oluşturmak için gereken System Center bileşenlerini uygun şekilde kurmayı ve yönetmeyi ve System Center Virtual Machine Manager’ı yüklemek ve yapılandırmak için kullanılan yöntemlere adım atın.

Daha Fazla

Skype For Business Eğitimleri

Microsoft’un popüler konferans ve iletişim uygulamasının kurumsal sürümü olan Skype Kurumsal’ı anlamayı ve kullanmayı, hangi planların mevcut olduğunu, ardından kişileri en iyi Skype ile nasıl bulabileceğiniz gibi konuları bu eğitim içerisinde keşfedin.

Daha Fazla

Virtualization Eğitimleri

Sanallaştırma, son yıllarda BT dünyasının kritik öneme sahip bir odak noktası haline geldi. Sanallaştırma teknolojileri, sayısız şirket tarafından iş yüklerini birleştirmek ve BT ortamlarını ölçeklenebilir ve daha esnek hale getirmek için kullanılmaktadır. Bulut bilişimi öğrenmek istiyorsanız, temel sanallaştırma teknolojisi kavramlarını öğrenmeye başlayarak bir adım atın.

Daha Fazla

Sharepoint Eğitimleri

Web’de yayınlamak, belgeleri paylaşmak ve izinleri yönetmek için SharePoint’i nasıl kullanacağınız. İlk kez bir SharePoint sitesi oluşturun veya sitenizi özel iş akışlarıyla optimize etmeye başlayın.

Daha Fazla

Cisco Eğitimleri

İnternete güvenli bir şekilde bağlanmayı, Firewall (güvenlik duvarı) sistemi sayesinde İnternetten gelebilecek tehlikelere karşı savunmasız kalmayın. Ayrıca bunlarla sınırlı kalmayarak, şirketinizin veya lokal olarak ağ bağlantıları yapmak istiyorsanız, Cisco cihazları ve yazılımları ile bunları nasıl yapabileceğinizi öğrenin.

Daha Fazla

Hp Eğitimleri

HP ağ ve depolama ürünleri ve teknolojisi konusunda yetkinlik eğitimleri. Etkili HP teknoloji yönetimi için gereken becerilere sahip olmanızı sağlamak için tasarım, kurulum, bakım ve sorun giderme konularında bilgi sahibi olmaya başlayın.

Daha Fazla

Huawei Eğitimleri

Temel teknik eğitim konusunda yeterli bilgi sahip olarak, genel teknolojiye hakim olma ile birlikte, belirli üründe ilgili ürün çalıştırma ve bakım eğitimi tabanını, temel teknik uzmanlığa ve ürün özelliklerine aşina olmayı ve daha da geliştirmek için ileri teknik eğitim ve planlama ve tasarım eğitimi gibi konulara giriş yapın.

Daha Fazla

Checkpoint Eğitimleri

Kurumsal yapıda CheckPoint profesyoneline dönüştürmek için beceri ve uzmanlıkları geliştirerek, CheckPoint’in tüm temel prensipleri konusunda sağlam bir temel edinmenize ve CheckPoint güvenlik duvarlarını yapılandırmanız ve yönetmeniz için bilgi kapasitesini yükselterek güçlü bir adım atın.

Daha Fazla

Vmware Eğitimleri

VMware, BT işlemlerini genel BT altyapısı boyunca, veri merkezlerinde, bulut boyunca ve mobil cihazlarda düzenleyen sunucu ve masaüstü sanallaştırma yazılımı oluşturabilmeyi, VMware’in amiral gemisi veri merkezi platformunu, aynı zamanda VMware vCloud Suite’in bir parçası olan vSphere’i, Dijital İş Dönüşümünü, Veri Merkezi Sanallaştırmasını sağlayın.

Daha Fazla

Eğitim Talep Formu

Sistem ve Network

Sistem Uzmanlığı

Sistem Uzmanlığı son bir kaç yıldır bilgi işlem departmanlarında çalışmak üzere pek çok kişi eğitimini alıyor.  Şirketlerin tüm online iletişim ağını projelendirmek, süreci yönetmek ve aksaklıkları çözmek üzere

Sistem ve Network

Sistem Eğitimleri

Sistem Eğitimi

Sistem Eğitimi günümüzün değişen alt yapı ihtiyacı olan bilgi teknolojilerinde yerinizi almak ister misiniz ? Bu sayade gelişen teknolojileri yakından takip etmek,  Microsoft uygulamalarına

Sistem Eğitimleri

CCNA Eğitimleri

Sistem Eğitimi

CCNA Eğitimi bilgisayar ağları konusunda temel bilgileri içerir, katılımcılara iki bilgisayarlı ağlardan binlerce bilgisayarlık ağlara kadar her yapıda kullanabilecekleri temel kavramları, dizayn ve

CCNA Eğitimleri

CCNP Eğitimleri

CCNP Eğitimleri

CCNP Eğitimi CCNA’de anlatılan konulara daha detaylı yaklaşılan bir eğitimdir. Aynı zamanda CCNA’de bahsedilen temel network protokollerinin ve teknolojilerinin gelişmiş konfigürasyonu ve

CCNP Eğitimleri