Operasyon ve Lojistik Yönetimi Eğitimleri

Depar Akademi olarak, Bilişim ve Kurumsal Gelişim programları alanında iz bırakan, bu doğrultuda da operasyon ve lojistik yönetimi eğitimleri de sunan bir kurumuz. Tüm eğitmenlerimiz ve teknik kadromuzla birlikte tamamen güncel içerik ve son teknolojilerle kaliteli eğitime odaklanıyoruz.

Operasyon ve Lojistik Yönetimi eğitimlerimizin gün, saat ve detaylı açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Dış Ticaret Eğitimi

Dış ticaret’te yönetim teknikleri, uluslar arası pazarlama ve müşteri bulma yöntemleri, ihracat ve ithalat prosedürleri, gümrük mevzuat ve uygulamaları, dış ticarette kullanılan belgeler ve ödeme yöntemleri, ihracat teşvikleri, nakliye ve sigorta işlemleri vb. konuların değerlendirildiği eğitimimizdir.

Küreselleşen Dünya Ticaretinde Tedarik Zinciri Yönetimi

Pazarda çok sayıda üreticinin yer alması, teknolojinin çok hızla iş uygulamalarına dönüşmesi ve maliyetleri aşağıya çekmesi ürünlerin farklılaşmasını ve rekabette şirketlerin ön plana çıkmalarını zorlaştırmaktadır.

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetiminin şirketlere rekabetçi avantajlar kazandırabileceğini günümüzde herkes kabul etmektedir. Bu eğitimde en önemli iş süreçlerinden biri olan Tedarik Zinciri yönetiminin işletmenizi nasıl daha etkin bir kar merkezi haline getirebileceğini öğreneceksiniz.

Küreselleşen Dünya Ticaretinde Lojistik Yönetimi

Eğitim ile amaçlanan; Katılımcıların Lojistik Yönetiminin temel prensiplerini benimsemeleri, süreçlere ilişkin detaylı bilgi edinmeleri, stratejik kararlar alabilmelerinin desteklenmesi, karar verme ve sorun çözme yetkinliklerinin geliştirilmesidir. Eğitim, en hızlı ve en düşük maliyetler ile lojistik faaliyetlerin gerçekleştirmesini sağlamayı hedeflemektedir.

Satın alma, Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri

Bu eğitim satın alma yönetimindeki süreçleri, yeni pratikleri ve stratejik düşünme şekillerini konu almaktadır. Eğitim içeriğinde; Tedarik ve satın alma stratejileri ve süreçlerini üst düzeye çıkarmak için yapılması gerekenler örneklerle irdelenmektedir.

Müzakere teknikleri eğitiminin amacını, anlaşması gereken tarafların belirli bir ortamda buluşarak, bir zaman dilimi içinde, istenilen sonuçlara ulaşabilmek için kurdukları bir iletişim oluşturmaktadır. Önemli olan tarafların ihtiyaçlarını olabildiğince giderebilmektir.

Müzakere ortamında davranışları ve sonucu istediğimiz şekilde etkileyebilmek için; sahip olduğumuz bilgi, zaman ve gücü kullanma yöntemlerini, yani müzakere yapma sanatını, geliştirmek bu eğitimin ana hedefidir.