AutoCad Eğitimi Alanlar Nerelerde İş Bulabilir?

AutoCAD Eğitimi ya da her hangi bir alanda eğitim almayı istemek için temel hedef iş bulmak olmamalıdır. Ancak ülkemizde çalışmak için bir iş bulmak bile oldukça zor olunca hemen hepimiz bu konuya odaklanıyoruz. Bir konuda eğitim almadan önce o konuya ilginizin olup olmadığını, yeneteğinizin olup olmadığını mutlaka sorgulayın uyarısını yapmakta fayda var.

AutoCad Eğitimi Bana Göre mi?

Eğer çizim yapmak, mimari alanında fikir üretmek, bir odanın bir binanın şeklini belirlemek, bir cisme şekil vermek fikri hoşunuza gidiyorsa AutoCad eğitimi alamaya başlayabilirsiniz. Mimarlık, inşaat mühendisliği eğitimi alamamış olsanız da AutoCad öğrenerek ve AutoCad konusunda profesyonelleşerek bu alanlarda kendinize çok sağlam bir yer edinebilirsiniz.

Sürekli bilgisayar başında olacağınız bir iş fikri hoşunuza gidiyorsa, belki de evden çalışarak da para kazanabileceğiniz, proje bazlı işler alabileceğiniz bir işin hayalini kuruyorsanız, kendi tasarımlarınızı yapıp dünyanın farklı yerlerindeki şirketlere satmak istiyorsanız AutoCad eğitimi almalısınız. Peki, AutoCad uzmanları nerelerde iş bulabilir, AutoCad bilenler iş bulabiliyor mu…

AutoCad Bilenler Nasıl İş Aramalı?

AutoCad eğitimi aldıktan sonra kendinizi geliştirmeye devam etmeniz çok önemli. Bu alanda gerçekten yetkin olduğunuzu hissettikten sonra da AutoCad bilen eleman aranıyor ilanlarına odaklanabilirsiniz. Mimarlık şirketleri, inşaat şirketleri, mobilya şirketleri, tasarım şirketleri, tekstil şirketleri, üretim yapan fabrikalar hatta çizgifilm- animasyon alanında çalışan ajanslar iyi derecede AutoCad bilen kişilere ihtiyaç duyarlar.

AutoCad Alanında İş Bulmak İçin Profesyonel Bir Yol İzleyin!

 1. Eğitimi tamamlayın.
 2. Kendinizi geliştirmeyi bırakmayın.
 3. Hiç bir işte çalışmıyor olsanız bile hobi olarak kendinize tasarım fikirleri bulup sürekli çalışın.
 4. Yaptığınız işlerden bir portfolyo hazırlayın.
 5. Linkedin’de, kariyer sitelerinde kendinize profil açın.
 6. Bu iş alanıyla ilgili kişilerle iletişim kurun. Sektörü takip edin.
 7. Kendinize yaptığınız işleri paylaşabileceğiniz bir blog açın. Bu blogu güncel tutun.
 8. İnşaat, mimarlık, otomotiv gibi alanlardan birine odaklanın ve iş arama alanınızı spesifik kılın.
 9. “ben ofis mobilyası tasarımı alanında deneyimli bir AutoCad uzmanıyım” gibi spesifik uzmanlık alanına göre iş arayın.
 10. Yeterince iyi olduğunuzu düşünüyorsanız özel kurslar, Halk Eğitim Merkezleri gibi kurumlara da eğitmen olarak başvurabilirsiniz.
 11. İş arama alanınızı Türkiye ile sınırlı tutmayın. Size verilen detaylı briefle oturduğunuz yerden çalışıp, iş teslim ederek dünyanın her yerinden iş alabileceğinizi unutmayın!

Depar akademi olarak Autocad Eğitimi alanında sunduğumuz içeriklere BURADAN ulaşabilirsiniz. En yakın tarihli açılacak AutoCAD Eğitimimiz hakkında bilgi almak için ise BURAYA tıklayınız.

Eğitim Talep Formu

  AutoCAD Eğitimi