3Ds Max Eğitimi Alanlar Nasıl İş Bulabilir?

Bir alanda eğitim alırken daha doğrusu bir eğitime yatırım yaparken artık herkes, bu işin kendisine nasıl olanaklar yaratacağını öğrenmek istiyor. İnternet hayatımıza alışveriş, hizmet ve ürün satınalma, araştırma, haber alma, sosyalleşme, öğrenme ve daha pek çok alanda dahil oldu. Dolayısyla artık dijital dünya için iş üretebilen insanlar çok daha kolay iş bulabiliyor. Diğer yandan bir tasarıyı gerçek haliyle simile edebilmek çok önemli. Çünkü işler ve ürünler böyle geliştiriliyor. İşte bu iki alana da seslenen araçlardan biri 3DS Max kullanımı.  Peki, 3DS Max Eğitimi ne işe yarıyor ve 3DS Max Eğitimi alanlarla nerelerde iş bulabiliyor?

3DS Max Eğitimi Ne İşe Yarar?

Önce 3DS Max nedir onu açıklayalım. Bir nesneyi üç boyutlu halde sunmak üzere modelleme işlemini yapmayı sağlayan programdır 3DS Max. Bir fırça fabrikasında kullanıcı ihtiyaçları düşünülerek ürünlerin geliştirildiğini düşünün. Yeni bir fırça tasarımı üzerinde karar alınıyor. Bu fırçanın nasıl olması gerektiğini net hatlarla belirlemek gerek. Çünkü buna göre kalıp yapılacak, kalıba göre makine parçası alınacak ve üretim bandı çalışacak. En ufak hata, çok büyük zarar demek. İşte bu zararı önlemenin en iyi yolu, üretimden önce gerçeğe en yakın maketi elde etmek. Bunun için eskiden çok zahmetli bir süreç yaşanıyordu. Şimdi 3DS Max programı ve benzer modelleme programları ile tasarlanan ya da hayal edilen ürünün tamamen aynısı üç boyutlu olarak tasarlanabiliyor. Bu tasarım üzerine çalışıp, hatalı bölgeler önceden tespit edilebiliyor.

Fırça örneğini, otomobil parçası, bilgisayar parçası, tekstil ürünü, oyuncak, bina, koltuk gibi çok farklı alanlar için düşünebilirsiniz.

3DS Max Eğitimli Eleman Aranıyor!

Son yıllarda iş ilanları spesifik iş tanımlarına odaklanıyor. Genel tanımlamalar eskide kaldı. Artık iş veren hangi işi yapacak kişiye ihtiyacı varsa direk o işi bilen kişiyi arıyor. Mimarlık şirketleri, inşaat sektörü, üretim yapan her fabrika ve her hangi bir konuyu, maddeyi, nesneyi üç boyutlu olarak görmeye ve bu görüntü üzerinde çalışmaya gereksinimi olan her iş alanı 3DS Max Eğitimi almış kişilere ihtiyaç duyuyor.

Mevcut kariyerinizden mutlu değilseniz 3DS Max Eğitimi alarak zaman içinde bu konuda kendinizi geliştirerek bu alanda iş arayabilirsiniz. Hatta freelance olarak iş alabilir, evden çalışmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Eğer İngilizceniz varsa linkedin  gibi platformlar aracılığıyla yurt dışındaki şirketlerden bile iş alabilirsiniz. Mimarlık, mühendislik ve sanatla ilgili bölümlerden mezun kişiler bu alanda başarılı olmaya daha yatkındır.

3DS Max Eğitimi  aldıktan sonra mimarlık şirketlerine, inşaat şirketlerine, fabrikalara, tasarım şirketlerine, reklam şirketlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Depar Akademi 3Ds Max Kursu İçeriği İçin Tıklayın

Eğitim Talep Formu

    3Ds Max Eğitimi