E-Ticaret Sitesinin Trafiğini Artırmak

E-ticaret siteleri için en önemli konu başlığı site trafiğidir. Site trafiğini artırmak, satış anlamına da gelir. Site trafiği tamamen satışa dönmeye denk gelmese de işin epeyce önemli bir kısmıdır. Peki, bir web sitesinin ziyaretçi sayısını arttırmak için neler yapılabilir?

Site trafiğini artırmak üzere yapılan çalışmaların tamamını dijital pazarlama çatısı altında toplayabiliriz. Organik trafik için yapılan çalışmalar SEO, paralı trafik için yapılan çalışmalar SEM adı altında incelenebilir.

Siteye ziyaretçi çekmek üzere sosyal medya paylaşımları, sosyal medya reklamları, ilgi çekici içerikler, ilgi çekici YouTube videoları, TV ve radyo reklamları, arama motoru reklamları, farklı site ya da bloglardan yönlendirme gibi çalışmalar yapılabilir.

E-Ticaret Sitesinin Trafiğini Nasıl Artırıyoruz

Önce izliyor ve analiz ediyoruz. Bu kısım, bizim için işe başlamaktan daha önemli. Sitenizin durumu, rakiplerle aranızdaki durum, sektörünüzün durumu ve hedef kitlenizin davranışları bizim için son derece önemli. Çalışmalara başlamadan önce piyasaya yakından hakim olabilmek, doğru hamleler yapabilmek adına araştırmalar yapıyoruz. Sektörde kimler var, neler yapıyorlar, sloganları ne, öne çıkan özellikleri ne, hangi alan boş kalmış, rakipler nereye bakmayı unutmuş ya da bakmaya fırsat bulamamış, hedef kitle neleri seviyor, nelerle vakit geçiriyor, en favori günlük rutini ne, müşterimizin sitesinin eksikleri neler, marka yapılanması yeterli mi, neler yapılması gerekli, nelerle fark yaratılabilir….

Bu araştırmalarımız sonrası danışanlarımızla üreteceğimiz çözümleri, izleyeceğimiz formülü, çıkardığımız planı paylaşıyoruz. Daha sonra her bir alan için bu konuda uzmanlaşmış kişilerle çalışıyor, güçlü bir kadro ile tüm gereksinimleri yerine getiriyoruz.

Depar Bilgi Teknolojileri olarak e-ticaret siteniz için başarılı bir SEO optimizasyonu, içerik geliştirme, SEM ve süreç yönetimi yapabiliriz. Bizimle iletişime geçerek dijital alanda danışmanlık alabilirsiniz.

Dijital dünyaya ilk adım için hızlı web sitesi hizmetimizden yararlanabilir, alanında uzman dış kaynak personellerle çalışabilirsiniz. Özel yazılım ve mobil uygulama çözümleri ile müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.

Kurumunuzun çalışanları için SEO, SEM, Kullanıcı Deneyimi Geliştirme, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi veya İçerik Yazarlığı Eğitimi almak isterseniz Depar Akademi olarak kurumsal eğitim hizmetleri vermekteyiz. Eğitimlerimizi inceleyip bizimle iletişime geçerek kurumunuzun ihtiyaçlarına özel eğitimler planlayabilirsiniz.