1.Pardus Eğitimi

Özgür yazılım olan Pardus’u bu eğitim ile tüm temel yapıları ve ileri seviyede bulunan bileşenlerini öğrenmeye başlayın. Sistem yönetimi, ağ servisleri veya ağ paylaşımları, güvenlik, sunucu yapılandırmaları, sanallaştırma gibi konulara hakim olun. Ayrıca, bilişim teknolojileri, özgür yazılım ve Linux, Linux’un detayları, temel ağ protokolleri, güvenlik duvarları ve özgür yazılıma katkı sağlamak gibi işlemleri de nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Eğitim 7 gün 42 saattir.

2.Ubuntu Eğitimi

Bir Linux dağıtımı olan Ubuntuyu tüm yapılarıyla birlikte öğrenmeye başlayın. Ubuntu’nun son sürümü üzerinden gidilerek en güncel bilgiler ile en geniş kapsamda bir Ubuntu kullanıcısı olmanız için bütün bilgiler barındırılarak en derin bilgilere ulaşılması sağlanmıştır. Komut satırı ve temel Linux komutlarına da yer verilerek sadece görsel açıdan değil ayrıca yapısal olarak da eğitiminizi alabilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

3.CentOS Eğitimi

Red Hat Enterprise Linux kaynak kodları üzerine kurulu olan ve bu dağıtım ile uyumlu bir linux dağıtımı olan Centos’un yapı taşlarını öğrenmeye başlayın. Centos Çözümleri olan; Firewall iptables,sudo sistemi superuser, görev tanımlama crontab komutu, arkaplanda komut çalıştırılması, süreç yönetimi ps,top,kill komutları,servislerin başlatılması, durdurulması, yeniden başlatılması durumları gibi konulara değinelerek bu işletim sistemi üzerinde derin ve ender bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eğitim 10 gün 60 saattir.

4.Python Programlama

Bu eğitim ile Python programlamanın temellerini öğrenerek basit işlemlerden, gelişmiş işlemlere kadar çıkacaksınız. Çeşitli ideler kullanılarak komplex yapıları inşa etmeniz sağlanacak. Veri yapıları, ağa bağlı uygulama programı arabirimleri ve veritabanları gibi konulara giriş yaparak çeşitli işlemler yapmayı öğrenin.Ek olarak, Pythona giriş aşamasında Python komut satırı ve IDE kullanımını, tür ve değişkenler için String, Integer, Float, Complex Değişken tanımlama ve türleri yönetmek ve List yapısını, temel ifade bakımından dallanma if/else , break ve continue kullanımı, For ve while döngüleri gibi yapıları, veri yapıları için liste, Stacks, queues, tuples ve sequences, kümeler ve Dictionary yapıları gibi birçok yapılara giriş yapmaya başlayın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.