YouTube Kanalı Açacaklara 10 Yeni Konu Fikri

YouTube’da yeni bir kanal açmak herkesin az ya da çok odaklandığı bir konu. Ancak bu alanda konu fikri bulmak çok zor olabiliyor. Yıllardır pek çok YouTuber’a dijital medya desteği sunan bir ekip olarak; bu konuda keyifli bir kaç fikrimiz var:

Youtube Kanalı Açmak için Öneriler

Küçük ev aletleri için paket aç videoları çektiğiniz bir kanal açabilirsiniz. Böyle kanallar var ve bu çok yeni bir fikir değil ama bu işi ciddiye alıp, gerçekten anlaşılır ve iyi videolar çeken bir de bunu sürekli kılan organize bir kanal henüz yok. Düşünsenize; elektrikli süpürge almak isteyen bir kullanıcı sizin videonuzu bulup izleyecek ve belki de satın alma kararına etki edeceksiniz. Bu durumda hem küçük ev aletleri  markaları hem de e-ticaret siteleri sizinle işbirliği yapmak isteyecektir. Böyle bir kanalı profesyonel bir destekle açıp, yola en başından doğru çıkmak üzere bizden destek alabilirsiniz.

Okuduğunuz kitaplar hakkında yorum yaptığınız keyifli bir kanal açabilirsiniz. Kitap kurtları vardır, her yeni çıkan kitabı okur, okumaya mutlaka zaman ayırır. Siz de onlardansanız, okuduğunuz kitaplar hakkında edindiğiniz izlenimleri YouTube kanalınızda paylaşabilirsiniz. İzleyici sayınız arttıkça, yayın evleri ve online kitap satan e-ticaret kanalları sizinle iletişime geçecektir.

Yaşadığınız şehrin restoran ve kafelerini tanıtan bir kanal açabilirsiniz. Özellikle yeni konsept kafelerin arttığı, yeni çeşit bilinmeyen yemek türlerini denemek ve bunun için vakit ayıran insanlar sizi takip edecektir. Bugün arama motoruna “Isparta’da ne yenir” ya da “Kadıköy’ün en iyi ayak üstü mekanları” yazdığınızda karşınıza mutlaka bir şeyler çıkar ama bir bölgeyi samimi bir biçimde gezen ve yediğini içtiğini ödediği hesabı videoya alan bir kanal henüz yok. Yaşadığınız bölgeyle sınırlı kalın ve oradaki mekanları merak edenlerin karşısına çıkın. Bunun için iyi bir YouTube’da SEO optimizasyonu ve istikrarlı bir biçimde sürekli video eklemeniz gerekli. Böyle bir kanalın da özellikle samimi bir etki yaratabilirse ve gerçekten bölgedeki her mekanı inceleyebilirse epeyce izleneceği öngörülebilir.

Bebeğiniz için aldığınız ürünleri tanıttığınız ve bu konudaki deneyimlerinizi paylaştığınız bir kanal da açabilirsiniz. Tam zamanlı anneler için bu, mükemmel bir seçenek. Hem deneyimlerinizi paylaşacak hem de anneliğe keyifli bir motivasyonla biraz daha dinlenmiş olarak bakacaksınız. Aldığınız bezleri, bebek arabasını, bebek kıyafetlerini, biberonları… Tüm malzemelerle yaşadığınız deneyimleri açık bir dille anlatacağınız ve her gün en az bir video ekleyeceğiniz kanalınız, önce annelerin sonra da bebek ürünleri satan marka ve mağazaların ilgisini mutlaka çekecektir.

Doğru bir ekiple siz de dijital alanda başarı sağlayabilirsiniz. Depar Bilgi Teknolojileri olarak size uygun çözümler üretmek için buradayız. Bizi arayın, dijital dünyada size destek olalım.

Dijital dünyaya ilk adım için hızlı web sitesi hizmetimizden yararlanabilir, alanında uzman dijital pazarlama uzmanlarımızla çalışabilirsiniz. Özel yazılım ve mobil uygulama çözümleri ile müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.