Seo Uyumlu İçerik Neden Bu Kadar Önemli?

Dijital dünyada bir söz vardır: Content is King. Bizde de “İçerik Kraldır” denilir. Gerçekten de dünyanın en iyi web sitesini tasarlasanız, en iyi yazılımını kullansanız, alt yapıyı mükemmel kılsanız bile içi boşsa bir işe yaramaz. Bir web sitesini, mobil uygulamayı, oyunu, filmi, diziyi, sosyal medya aracını dolduran şey, içeriktir. Bu nedenle görsel olsun, video olsun, metin olsun fark etmeden bu mottodan devam edilir; “Content is King”.

Bugün çok sayıda içerik ajansı ülkemizde oldukça büyük bir dijital ağa hizmet veriyor. İçerik ajanslarının varlığı bile çok güzel bir gelişme ama bazen bu ajansların parça başı komiklik derecesinde düşük ücretler talep ediyorlar. Bu işleri bilen, ne kadar emek ne kadar özen gerektirdiğini bilen insanlar için şaşırtıcı derecede düşük ücretlerden bahsediliyor. İçeriğin kral olarak nitelendirildiği bu alanda, bu absürt rakamlar herkeste güvensizlik oluşturmalı.

Gerçek Kral Kim? – Seo Uyumlu İçerik

İçerik kraldır derken, gelişi güzel cümleler kuran, kullanıcıya hiç bir fayda sunamayan, hiç bilgi içermeyen, arama motorunun nazenin dünyasından bihaber metinlerden bahsetmiyoruz. Dolayısıyla gerçekten iyi sonuçlar sunan bir metin için yazarın araştırma yapması, öğrendiklerini özgün bir dille ve kendi yorumuyla anlatması, bunu yaparken son derece akıcı olması, yazım ya da noktalama hatası hele hele anlatım bozukluğu gibi hataları hiç yapmaması gerekiyor.

Hepsi bir yana anahtar kelime araştırması yapmalı, kelimeleri doğru dizilimle ve doğru oranda kullanması, bu amaçla hangi dijital araçları kullanacağını bilmesi, yazdığı içeriğin ne fayda sağlayacağından haberi olması da gerek. İşte o zaman içerik kral oluyor. Çünkü tasarım, yazılım geliştirme, SEO gibi işlerin hepsinin parlamasını sağlıyor. Ama böyle krallar da, müşteri çekebilmek adına öyle düşük fiyatlar teklif eden içerik üreticilerinden çok daha farklı alandalar.

Doğru bir ekiple siz de dijital alanda başarı sağlayabilirsiniz. Depar Bilgi Teknolojileri olarak size uygun çözümler üretmek için buradayız. Bizi arayın, dijital dünyada size destek olalım.

Dijital dünyaya ilk adım için hızlı web sitesi hizmetimizden yararlanabilir, alanında uzman dijital pazarlama uzmanlarımızla çalışabilirsiniz. Özel yazılım ve mobil uygulama çözümleri ile müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.