Kurumsal Eğitim

Kurumsal Eğitim Nedir?

Dünyada birçok farklı meslek grubu var. Aynı zamanda bu meslek gruplarında çalışan sayısız kurum ve kuruluş mevcut. Küçük kurumların en önemli hedefi, sektöründe yukarı tırmanabilmektir. Fakat büyük kurumların en büyük hedefi ise kendi alanında sektöre yön veren, lider konumuna gelebilmektir. Kurumsal hedeflere ulaşmanın bir numaralı faktörü şirket çalışanlarıdır. Peki firmalar, çalışanlarının seviyelerini en kolay yoldan nasıl yukarı çekebilir? Özellikle bu yazımızın ana başlığı tam da bu sorumuzun cevabı niteliğinde.

Kurumsal Eğitim; kurumların, çalışanlarına kendi alanları ile ilgili aldırdığı eğitim programlarıdır. Bu programlara sadece kurum çalışanları katılır. Her kurumun sektörüne, durumuna ve isteklerine göre eğitimler özel olarak hazırlanır. Bu eğitimler sonucunda çalışanlar yeniliklere ve gelişimlere daha hızlı adapte olur. Birey olarak daha donanımlı hale gelir ve şirketin çalışma potansiyeli yükselir.

Her geçen gün tüm sektörlerde gelişimler ve değişimler yaşanıyor. Bu hıza ve çağa ayak uydurabilmek için çalışanların da yeniliklere açık ve hazırlıklı olması gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre çalışanlarına Kurumsal Eğitim programları aldıran şirketlerin başarılarının arttığı gözlemleniyor. Kurumsal eğitimi kısaca özetlemek istersek; çalışanın bilgisi arttıkça, verimliliği de artar.

Kurumsal Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Çağın hızı dolayısıyla her sektörde insanların kendilerini geliştirmeleri, yenilikleri takip etmeleri ve aktif olmaları gerekmektedir. Teknoloji, sistem, network, yazılım, tasarım, güvenlik, ofis, dijital pazarlama ve daha birçok sektör sürekli güncellenir. Yeni özelliklerini kullanıcılara sunar. Çalışanlar her ne kadar işlerine hakim olsalar da bu güncellemeleri takip etmediklerinde, işlerindeki verimlilikleri potansiyelin altında kalır. Bu da kurum açısından hem efor hem de zaman bakımından zarar olacaktır.

Aynı işi daha hızlı daha iyi ve daha kolay yapmanın bir yolu varken daha uzun yoldan yapmak herkes için olumsuz bir durumdur. Kurumsal eğitimin avantajlarını fark eden şirketler, kurumlar, fabrikalar ve bütün kuruluşlar bu durumların önüne geçmek ve tabiri caizse yenilenmek, biraz daha hızlanmak için kurumsal eğitim yöntemine başvururlar. Bu sayede kurum, sektörünün yüksek potansiyeline en yakın noktaya gelir.

Kurumsal eğitim kurumlar için olduğu kadar çalışanlar için de avantajdır. Bilgi düzeyleri, iş hakimiyetleri artar, yetkinlik kazanırlar. Bunların yanına artı olarak da sertifika edinirler.

Şirketinizin personelleri, alacakları kurumsal bir eğitim ile tüm ekip bir arada olacağı için daha motive hale gelir. Bu motivasyon sonucu yeni girişimlere, yeni projelere atılıp daha büyük başarılar için hazır bir durumda olurlar. Çalışanlarınıza aldıracağınız eğitimin kaliteli ve alanında uzman bir eğitmen tarafından verilmesi çok önemlidir. Her geçen gün daha da gelişen dijital dünyadan geri kalmamak için kurumsal eğitimler çok önemlidir.

Çalışanların bireysel olarak farklı yerlerde eğitim almalarındansa tek bir kurumdan ekip halinde eğitim almaları hem vakit hem de mali açıdan şirketler açısından daha verimlidir.

Depar Akademi’de Kurumsal Eğitim Nasıl Olur?

Yukarıda kurumsal eğitimin ne olduğundan ve faydalarından da biraz bahsetmiş olduk. Depar Akademi’den bir eğitim almak isterseniz süreç nasıl ilerler biraz da ondan bahsedelim. Bir Kurumsal Eğitimin planlaması yapılırken öncelikli olarak yüz yüze mi yoksa online olarak mı yapılacağı belirlenir.

Her kurumun çalışma yoğunluğuna ve vakit isteklerine göre, son olarak da eğitimi verecek eğitmenin programına göre bir planlama yapılır. Daha sonra ise verilecek eğitimin içeriğine göre kaç gün, kaç saat süreceği belirlenir.

Eğitim alacak personel sayısı artarsa, eğitim maliyeti azalır. Eğitimler interaktif olarak yapılır ve devamlılık önemlidir. Kurumsal eğitim sonunda personellere sertifikaları teslim edilir.

Siz de kurumunuzda yer alan tüm çalışanlarınızın dijital dünyanın ayrıcalıklarını profesyonelce yönetmesini istiyorsanız bizimle hemen 0216 234 30 65 numaralı telefondan veya info@deparakademi.com.tr mail adresinden iletişime geçebilir ve istediğiniz bilişim teknolojileri alanlarına yönelik yüz yüze veya online olarak eğitim planlaması talep edebilirsiniz.