İnternetten Gelir Elde Etmek

Dijital dünyadaki işlere çok da aşina olmayanların çok kazandıran e-ticaret platformları için genel yorumları başlıktaki gibidir. Peki, “bi site yapmak” o kadar kolaysa neden herkes piyango bileti almak yerine bunu denemiyor?

İnternetten Zengin Olmak!

İşin aslı, internette de tıpkı gerçek şehirlerde olduğu gibi “dükkan açmak/ tezgah kurmak” öyle beş dakkalık iş değil. Dijital dünyada sürekliliği olan, gerçekten çok ziyaret edilen, kar getiren, sevilen, başarılı bir iş yapmak için “ilmek ilmek dokumak” gerekiyor. Bir kere açacağınız web sitesinin bir ihtiyaca cevap vermesi gerek. Bu ilk kurgu, çok iyi yapılmalı. Neyi hedefliyorsunuz, kimleri siteye çekmek istiyorsunuz, bu trafikten beklentiniz ne olacak vs…Sonra sitenin doğru alan adı, doğru tasarım, doğru yazılım geliştirme ile hayata geçmesi gerek. Bu da her biri ayrı ayrı uzmanlıkları bir arada çalıştırmak anlamına geliyor. “Kurduk bitti” olmuyor tabi. Sitenin içi dolacak, kaliteli görseller, SEO uyumlu içerikler eklenecek. Bu işlerin de ayrı ayrı uzmanları var, yani herkes her şeyi yapamıyor yaparsa da iyi olmuyor. Ardından çok detaylı ve hiç bitmeyen bir SEO çalışması başlayacak. Sürekli bağlantılar, linkler, kelimeler, rakipler analiz edilecek. SEO çalışmaları başarılı olsun diye içerik çalışmaları ve sosyal medya çalışmaları yapılacak. Doğru keywordlere odaklanan ve kullanıcıya aradığı bilgiyi sunan içerikler yazılacak, bunlar güncel olacak, sürekli olacak, videolar, görsel içerikler hazırlanacak, sürekli daha zengin, daha faydalı olmak için çalışılacak. Yetmeyecek; marka bilinirliği yaratmak ve siteye ziyaret çekmek için TV reklamı, radyo reklamı verilecek. Tüm bunların sonunda üye sayısı, e-ticaret dönüşümü hedeflerine ulaşılacak. Üstelik hiç bir çalışma bir günde değil bir yılda nokta atışı sonuç vermez. Bu işler; sabır, emek, tekrar tekrar denemek demek.

Açacağınız bir blogla, youtube kanalı ile ya da e-ticaret sayfasıyla internetten zengin olmak gibi bir ihtimaliniz var. Ama önce epeyce bir emek harcamanız gerekiyor. Sanıldığı gibi bir gün site kurup ertesi gün paralar çuvalla eve taşınmıyor.

Doğru bir ekiple siz de dijital alanda başarı sağlayabilirsiniz. Depar Bilgi Teknolojileri olarak size uygun çözümler üretmek için buradayız. Bizi arayın, dijital dünyada size destek olalım.

Dijital dünyaya ilk adım için hızlı web sitesi hizmetimizden yararlanabilir, alanında uzman dijital pazarlama uzmanlarımızla çalışabilirsiniz. Özel yazılım ve mobil uygulama çözümleri ile müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.