Dijital Dünyada Başarı Kolay Değil Ama Mümkün!

Geçirdiğimiz son 10 yıl boyunca hepimiz gündelik hayatımıza kadar yansıyan bir dijital dönüşüm yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Dijital dünyanın yaş sınırı kalmadı. 80 yaşındaki insanları artık facebookta görmeye şaşırmıyoruz. Herkes sosyal medya ya da arama motoru yoluyla bir biçimde gününün büyük bir kısmını dijital dünyada geçiriyorsa gerçek pazar yeri artık burası olmamış mıdır? Aslında bunları tartışmaya bile gerek yok çünkü mahalle bakkalları dahi sosyal medyadan indirimleri vs duyurmaya başlamış durumda…

İşletmeniz için dijital dünyada var olmak önemli ama bu dünyada var olup da mahallenin en sote yerinde tabela bile olmadan beklemek çok anlamlı değil. Dijital dünyada görünür olmak hatta sokağa, yaşama karışmak gerek. Beş altı yıldır dijital medya uzmanları şunu söylüyor; Markalar, kitleleriyle adeta bir yakın dost gibi iletişim kurmak için müthiş bir zemine sahipler: Dijital Ortam. “Bunu kullanmak gerek” dediler ve önce büyükler sonra da küçük şirketler derken şimdi mahallenizdeki manikürcü bile en azından facebook’tan kampanya bilgisi yayınlar oldu. Peki, dijital dünyada başarılı olmak için ne yapmak gerek?

10 Maddede Dijital Alanda Başarı Sırları

  1. İşi uzmanına bırakın! Dijital mecraları tanıyan, bu alanda çözüm üretme konusunda deneyimli insanlarla çalışın ki. Bu sayede zamandan tasarruf ederek deneyimli kişiler sayesinde kısa zamanda hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.
  2. Önce bir marka logosu, marka kimliği, marka imajı ve resmi web sitesi sahibi olun. Bunların tamamının birbiriyle uyumlu çalışması, aynı şeyi söylemesi, kurumunuzu yansıtacak içerikler olması bu bakımdan önemli.
  3. Gündemi takip edin ve insanların aklı neyle meşgulse siz de oradan yürüyün.
  4. Web sayfanızın SEO uyumlu olmasını önemseyin.
  5. Hem web sayfası, hem sosyal medya araçları hem de varsa blog için kaliteli, faydalı içerikler hazırlatın.
  6. İçerikle alakalı, ilgi çekici, kaliteli görseller kullanın.
  7. Arama motoru reklamları için mutlaka paranızı iyi yönetecek uzmanlarla çalışın. Reklam bittiğinde siz de görünmez oluyorsanız bir sorun var demektir.
  8. İşinizle benzer alandan olan ve takipçisi çok olan bireysel blog ya da kanallarla iş birliği yapın. Takipte olun.
  9. Mutlaka youtube kanalınız olsun ve mutlaka kullanıcıya fayda sağlayacak videolar paylaşın.
  10. Sosyal medyada çok kurumsal takılmayın. Üzerinde uzun uzun çalışılmış hissi veren çerçeveli, logolu görseller kullanmayın.

Doğru bir ekiple siz de dijital alanda başarı sağlayabilirsiniz. Depar Bilgi Teknolojileri olarak size uygun çözümler üretmek için buradayız. Bizi arayın, dijital dünyada size destek olalım.

Dijital dünyaya ilk adım için hızlı web sitesi hizmetimizden yararlanabilir, alanında uzman dijital pazarlama uzmanlarımızla çalışabilirsiniz. Özel yazılım ve mobil uygulama çözümleri ile müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.