Microsoft Office

Microsoft Office Nedir?

Tümünü kısaca Microsoft Office Programları olarak tanımlayabileceğimiz içinde birden fazla uygulamayı barındıran yazılım, Microsoft patentlidir. Çok uzun zamandır hayatımızda olan bu programlar kişisel ihtiyacımızdan tutun da küçük-büyük ölçekli fark etmeksizin bütün firmaların günlük hayatlarını fazlasıyla kolaylaştırmaktadır. Microsoft Office’in en güzel yanlarından birisi ise hem Windows hem de MacOS işletim sistemine uygun olmasıdır. Bir kuruluşun teknolojik olarak ihtiyacı olabilecek tüm yazılımlar Microsoft Office içerisinde bir arada bulunmaktadır. Microsoft Office ücretli bir yazılımdır. Lisanslı olarak aylık ya da yıllık şeklinde satın alınabilir.

Kısacası teknolojinin gelişmesiyle eskiden kağıtla hallettiğimiz bütün işlerimizi artık Office Programları sayesinde dijital ortamda halledebiliyoruz. Bu şekilde hem vakitten kazanmış oluyoruz hem de kağıt israfını önlemiş oluyoruz. İş ilanlarında hemen hemen her sektörde, iş başvurusu yapacak kişide Microsoft Office programlarının kullanımı ve bilgi düzeyi hatta Office’in aktif şekilde kullanılması gibi kriterler aranmaya başladı. Bu yüzden Microsoft Office Programları hakkında bilgi sahibi olmak sizi bir adım öne taşıyabilir. Kurum çalışanlarınıza planlayacağımız bir eğitim ile Microsoft Office’in dijital dünyasını profesyonelce ve en üst düzeyde kullanmasını sağlayabiliriz.

Microsoft Office Programları Nelerdir?

Microsoft Office Programları arasında birçok farklı uygulama mevcut. Fakat aktif olarak en çok kullanılan 7 adet uygulama vardır. Her biri farklı özelliklere sahip olan uygulamalar şunlardır;

 1. Microsoft Word
 2. Microsoft Excel
 3. Microsoft Outlook
 4. Microsoft PowerPoint
 5. Microsoft Teams
 6. Microsoft OneNote
 7. Microsoft OneDrive

Microsoft Office’in tüm programlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Office Programları Ne İşe Yarar?

 • Microsoft Word :

Microsoft Office programları arasında en çok kullanılan uygulamalardan birisidir. İçerisinde bulunan birçok özellik ile göze hitap eden güzel bir içerik yazısı hazırlayabilir ya da tablo oluşturma özelliği ile verilerinizi tutabileceğiniz bir tablo ya da grafik oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte sayfalarınıza hazır olarak bulunan şekilleri ekleyebilir, başlık ve yazıların boyutlarını, yazı fontlarını ve renklerini ayarlayabilirsiniz.

 • Microsoft Excel :

Microsoft Excel ile Word’e göre daha profesyonel olarak tablolar ve çizelgeler oluşturabilirsiniz. Excel’in, Word’e göre en önemli özelliği içerisinde birçok formülün kullanılabiliyor olmasıdır. Örnek vermemiz gerekirse en basitinden bir toplama işlemi formülü ile uzun bir tabloyu tek seferde güncelleyebilirsiniz. Böylelikle vakit kaybını engellemiş olursunuz.

 • Microsoft Outlook :

Office programları içerisinde yer alan bir e-posta uygulamasıdır. Bu uygulama ile tarayıcıya gerek kalmadan mailinizi açabilir, mail gönderebilir ya da alabilirsiniz.

 • Microsoft PowerPoint :

Microsoft Office Programları’nın gencinden yaşlısına, kişiselden kurumsala herkesin sürekli olarak ihtiyaç duyduğu bir yazılımdır. Özellikle eğitim ve iş dünyasında fazlaca yarar sağlamaktadır. İstediğiniz bir konu veya proje için slayt & sunum hazırlayabilirsiniz. Slaytlar içerisinde fotoğraf ve videolar da ekleyebilirsiniz. Hem kişisel ihtiyacınızda hem de kurumsal olarak kaliteli sunumlar hazırlayabilirsiniz.

 • Microsoft Teams :

Microsoft Teams uygulaması aynı Skype gibi sesli ve görüntülü görüşmeler yapabileceğiniz bir platformdur. Outlook üzerinden bir toplantı düzenleyebilir ve bu toplantının ayarlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. İleri tarihli bir toplantı planlayabilir, toplantı linkini istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Toplantı esnasında ekran kaydı alabilir daha sonra bilgisayarınıza indirip istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

 • Microsoft OneNote :

Microsoft OneNote anlık olarak not alabileceğiniz bir programdır. Alacağınız notların içerisine istediğiniz görselleri de ekleyebilirsiniz. Kağıt olarak kullandığımız not defterinin dijital platformdaki halidir.

 • Microsoft OneDrive :

Microsoft OneDrive, istediğiniz dosyaları aldığınız toplam boyut içerisinde güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz bir bulut ortamıdır. Böylelikle OneDrive hesabınız ile içerisindeki dosyalarınıza istediğiniz zaman istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

Siz de kurumunuzda yer alan tüm çalışanlarınızın Microsoft Office’e baştan sona hakim olmasını ve dijital dünyanın ayrıcalıklarını profesyonelce yönetmek istiyorsanız bizimle hemen 0216 234 30 65 numaralı telefondan veya info@deparakademi.com.tr mail adresinden iletişime geçebilir ve istediğiniz uygulamalara yönelik yüz yüze veya online olarak eğitim planlaması talep edebilirsiniz.