Depar Akademi Hizmet Yönetimi Eğitimi

Kurumsal Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Eğitimleri

IT Service Management olarak da bilinen bilgi teknolojileri hizmetleri çok yönlü bir deneyimi beraberinde getirir. Bilgi teknolojileri hizmet yönetimleriyle birlikte daha iyi bir iş planı oluşturmak mümkün. Bilgi teknolojileri hizmet yönetimi ile hizmetleri daha stratejik bir şekilde kurgulama avantajı elde edilir. Kurgu kolaylığı sağlayan hizmetler sayesinde yeni stratejiler oluşturmak, kurum stratejilerine uygun bir şekilde hareket etmek mümkün olur. Kurum tarafından sunulan hizmet yönetimleriyle birlikte organizasyon hedeflerini anlamak kolaylaşır. Organizasyon hedeflerini daha rahat algılayan çalışanlar sayesinde hedefler doğrultusunda iş geliştirmek mümkün olur. Organizasyon hedefleri çerçevesinde gerçekleştirilen işlemler sayesinde daha avantajlı bir deneyim elde edilir. İşletme, destekleme, uygulama ve planlama avantajları da içeren bilgi teknolojileri hizmet yönetimleri çok amaçlı bir yapı sağlar. Bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimi almak kurumsal çözümlerin oluşmasına katkı verir. İş stratejileri oluşturma ve anlama noktasında ise kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri oldukça önemlidir. Bilgi teknolojileri hizmet yönetimi nedir, kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri alırken nelere dikkat etmeli, bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimlerinin sağladığı faydalar nedir gibi sorular için inceleme yapmaya devam edebilirsiniz.

Kurumsal Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Nedir?

Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimi nedir sorusundan önce bilgi teknolojileri hizmet yönetimi kavramını açıklamak gerekir. ITSM olarak da bilinen bilgi teknolojileri hizmet yönetimi bilgi teknolojileri alanında gerçekleştirilen hizmetlerin tamamını kapsar. Bilgi teknolojileri hizmetlerini planlama, planlanan hizmetleri anlama ve hayata geçirme noktasında önemli avantajlar sağlayan bilgi teknolojileri hizmet yönetimi kurum başarısını artırır. Bilgi teknolojileri hizmetlerini daha etkili bir hale getirme amacıyla gerçekleştirilen uygulamalara dair temel bilgi almaya ve mevcut uygulamaları daha rahat kullanmaya yönelik öğrenim süreçlerine de bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimi denir. Kurumların bilgi teknolojileri departmanında çalışanları için kurumsal teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri almak oldukça önemlidir. Kurum organizasyonlarından departman amaçlarına kadar kapsamlı bir şekilde eğitim almak mümkün olduğundan verimlilik artar. Departman amaçlarını ve gerçekleşmesi beklenen bu amaçları kurum kültürüne entegre etmeyi hedefleyen kurumsal teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleriyle birlikte daha bilinçli departman çalışanlarına sahip olmak mümkün. Bilgi teknolojileri alanında karşı karşıya kalınabilecek riskler ve bu risklerin çözümü için hizmet yönetimi alanında eğitim alınması oldukça önemlidir. Hizmet sunma, yönetme ve gereksinimleri karşılama noktasında etkili olan hizmet yönetimi eğitimleri çok amaçlı bir yapı sağlar.

Kurumsal Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Eğitimleri Avantajları

ITSM eğitimleri temel bileşenlerin anlamlandırılmasında ve bu bileşenlere göre hareket edilmesine yardımcı olur. Genellikle bilgi teknolojileri departmanlarına özel olarak verilen eğitimler sayesinde kurum içi başarı oranının ve bilinç düzeyinin artırılması hedeflenir. Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri hizmet kalitesini artırma hedefiyle verilir. Hizmet stratejisi oluşturma, hizmetleri tasarlama, hizmetler arasında geçiş sağlama ve mevcut olarak var olan hizmetleri geliştirme noktasında eğitimler almak oldukça önemlidir. Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimi avantajları sayesinde daha bilinçli bir departmana sahip olmak mümkündür. Hizmet kalitesini artırma noktasında etkili olan hizmet yönetimi eğitimleri iş sürekliliği sağlar. Hizmet kesintilerini en aza indirmeyi ve var olan kesintileri daha iyi anlayarak problemleri çözmeyi hedefleyen eğitimlerle avantajlı bir süreç söz konusu olur. Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri aşağıdaki faydaları sunar.

 • Eğitim sonucunda bilgi teknolojileri hizmetleri daha iyi bir şekilde yönetilebilir. Etkin bir yönetimi mümkün kılan eğitimler bilgi teknolojisini anlamaya ve planlama yapmaya yardım eder. Hizmetlerin planmasından uygulanmasına kadar pek çok noktada avantaj sağlayan eğitimler sayesinde beceriler gelişir. Bilgi teknoloji hizmetlerini daha iyi bir şekilde anlayan ve uygulayan çalışanlar sayesinde kurum kültürü güçlenir. BT hizmetlerinin daha iyi yönetilmesi noktasında da bilinçli bir ekibe sahip olmanın önemi büyüktür. Bilinçli bir ekiple birlikte var olan ve oluşabilecek hizmet yönetimi sorunlarını çözmek mümkündür. 
 • Bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri hizmet kalitesini artırır. Hizmet kalitesi arttığı için kurumsal karlılık da artar. Kurumun rekabetini güçlendiren eğitimler fırsatları değerlendirme noktasında etkili olur. Hizmet kalitesini artıracak stratejileri daha iyi kurgulamak mümkün olduğundan çok yönlü bir deneyim elde edilir. Kurum içi ve kurum paydaşları tarafından istenilen hizmet taleplerini anlama noktasında eğitimlere yönelmek gerekir. Daha iyi bir hizmet sunmak için bilgi teknolojileri departmanında hizmet yönetimi eğitimleri verilmelidir. 
 • Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri sadece kurum içi değil kurum paydaşları ve hedef kitle için de avantaj sağlar. Müşteri memnuniyeti sağlama ve var olan memnuniyetin devamlılığını artırma noktasında hizmet eğitimleri almak oldukça önemlidir. Organizasyon içinde ve dışında yer alan paydaşların daha iyi bir süreç geçirmesi için eğitimlere özen göstermek gerekir. 
 • Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi alanında eğitim almak kurum içi maliyetlenmeyi düşürebilir. Verimlilik ve maliyet kontrolü noktasında etkili olan çözümler sayesinde maliyetleri kontrol altında tutmak mümkün olabilir. Kurumsal kaynakların daha iyi yönetilmesine ve maliyetlenme problemlerinin çözümüne yardımcı olan eğitimler sayesinde daha etkili bir deneyim elde edilebilir.
 • Kurum içi gerçekleştirilen bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleriyle birlikte yeni teknolojileri takip etmek kolaylaşır. Gelişen ve değişen teknolojiyi hizmet yönetimi departmanına entegre etme noktasında yeniliklerden haberdar olmak oldukça önemlidir. Kurumsal faydayı göz önünde bulundurarak daha etkili bir deneyim için teknolojilerin anlamlandırılması gerekir. Teknolojileri anlamlandırmak ve var olan teknolojileri kuruma entegre etmek için eğitimler şarttır.
 • Problem ve sorun çözme yeteneğinin gelişmesi noktasında etkili olan eğitimler analitik düşünme yeteneğini artırabilir. Problemlere farklı açılardan yaklaşan çalışanlar sayesinde problemlerin yaratacağı etki en düşüğe indirilir. 

Kurumsal Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında çeşitli maddeler yer alır. Dikkat edilmesi gereken hussuslara özen gösterildiğinde kaliteli bir eğitim almak mümkün olur. Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimi verecek kurumun akreditasyona ve sertifikasyonlara sahip olması gerekir. ITSM eğitimleri için yeterlilik oldukça önemlidir. Eğitim veren kurumların ya da eğitmenlerin yeterliliği değerlendirilmelidir. Eğitim formatı, eğitimin içeriği ve eğitimi deneyimleme gibi noktalarda özenli davranılması gerekir. Eğitim süresi dikkat edilmesi gereken süreçlerin başında gelir. Gerekli maliyetler hesaplandığında nitelikli kurumlar tarafından eğitim almak çalışan memnuniyetini de artırır.

Kurumsal Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Eğitimi Çeşitleri

Kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimi çeşitleri farklılık gösterir. Sürekli değişen dinamikleri takip ederek hizmet çeşitlerini de geliştirmek mümkündür. Değer yaratma ve hizmet yönetme noktasında etkili olan eğitimler sayesinde daha rahat bir süreç geçirilir.

 • Süreç yönetimi eğitimleri
 • COBIT eğitimleri
 • CMMI eğitimleri
 • Proje yönetimi eğitimleri
 • İş analizi gibi eğitimler bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri arasında sıklıkla tercih edilir.

Depar Akademi ve Kurumsal Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Eğitimleri

1000’den fazla özel sektörde faaliyetlerine devam eden Depar Akademi ile kurum içi ve kurum dışı eğitim ihtiyaçlarına yanıt almak oldukça kolay. Güncel içerikler ve teknolojilerle eğitim kalitesini artırmaya yönelik hareketler sergileyen Depar Akademi, kurumların daha başarılı olması noktasında danışmanlık hizmeti verir. Depar Akademi kurumsal bilgi teknolojileri hizmet yönetimi eğitimleri sayesinde etkili bir iş geliştirme süreci elde etmek mümkündür.