Görsel Tasarım İşleri

Markalar için web sayfasındaki görsellerin de özenle seçilmesi gerekiyor. Eskisi gibi arama motorundan görsel bulup kullanma devri bitti. Zira herhangi bir sitenin görselini alıp kendi sitenize yapıştırdığınızda hem Google bunu hoş görmüyor hem de pek çok site ve blog sizden şikayetçi olabiliyor. Üstelik çok kolay bir şekilde şikayette bulunulabiliniyor. Bu nedenle ya kendi özgün ve tam olarak amacınız için hazırlanmış görsellerinizi kullanacaksınız ya stok görsellerden kendinize uygun görseller bulup kullanacaksınız ya da aldığınız görseller için kaynak belirteceksiniz.

Görsellerin Kaliteli Olması İçin Neler Yapmak Gerekir?

Çalışma alanınıza özel fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Markanızı, sunduğunuz hizmet ya da ürünü anlatan çekimler yaparak bir arşiv oluşturup uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli ve size ait görseller elde edebilirsiniz.

Stok görselleri satın alabilir ya da ücretsiz stok görsellerden faydalanabilirsiniz. Hizmet ya da ürünlerinize işaret eden birçok stok fotoğraf bulabilirsiniz. Bu fotoğrafları web sayfanızda, ilan-afiş gibi çalışmalarda, sosyal medyada kullanabilirsiniz.

Görsel düzenleme araçları kullanılarak size özel görseller hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu çalışmalar, hem çok özgün olacak hem de sektörde aranan görseller olacağı için sizin arama motorundaki değerinizi de artıracaktır.

Görsel tasarım önemlidir. Bunu bir mağazanın vitrini gibi düşünebilirsiniz. Vitrinin ilgi ve dikkat çekiciliği, kalitesi, düzeni, bakımlılığı hem insanların orayı fark etmesini sağlayacak hem de müşteri çekecektir. Vitrininde kötü ürünler olan ya da ürünlerin doğru dürüst görünmediği veya hiç de çekici olmadığı bir mağazanın pek şansı olmaz. Bu nedenle online dünyada kullandığınız görsellerin net, iyi çözünürlükte, güzel, etkileyici ve konuya uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Tasarım Hizmetlerimizi inceleyebilir ve kaliteli görsel, iyi bir marka için bizimle iletişime geçebilirsiniz.