E-Ticaret Sayfanıza Görsel ve Video Hazırlayalım!

Ülkemizde giderek daha fazla e-ticaret sayfası açılıyor. Kullanıcı internetten alışverişin konforunu keşfettikçe bu alanda iş fikirleri gelişiyor ve yeni yatırımlar söz konusu oluyor. Her geçen gün daha fazla e-ticaret platformu dijital dünyaya merhaba diyor. Peki bunca seçenek varken, özellikle de sektörde kökleşmiş adeta işin adı haline gelmiş aktörler varken sizin yeni kurduğunuz e-ticaret platformu nasıl ayakta kalacak? Nasıl iş yapacak?

E- ticaret sayfalarının, güçlü rekabet koşulları içinde kendilerini göstermeleri gerçekten zor. Bundan beş yıl önce SEO çalışması yapan, SEO araştırmalarına yatırım yapan öne çıkabiliyordu. Ancak şimdi hemen her e-ticaret platformu farklı başarı derecelendirmeleriyle değerlendirilecek seviyede de olsa bir şekilde SEO çalışması yapıyor.

Nasıl Fark Yaratmalı?

E-ticaret sayfanızın, özellikle de yeni olan e-ticaret yapınızın rakipler arasından sıyrılması için TV reklamı, çok güçlü bir marka kurgusu, SEM ve SEO yatırımı yapmalısınız. Ancak bunların dışında neredeyse dev e-ticaret platformlarının bile atladığı bazı ipuçlarının izini sürerek de fark edilmek mümkün. Devlerin pastasından pay almak için onların göremediği ya da göz ardı ettiği alana yönelin.

E-ticaret sayfanız için ürün bazında ya da kategori bazında tanıtım videoları hazırlatın. Bugün Türkiye’de e-ticaret sektörünün en önemli eksiği, bu videolar aslında. Bir ürünü almak isteyen kullanıcı, ürün hakkında detaylı araştırma yapar. Kendisini ikan eden yerden de satın alma yapar. Bu nedenle örneğin sayfanızda satışını yaptığınız katı meyve sıkacağının paketinden nasıl çıktığını, nasıl çalıştığını, parçalarının nasıl temizlendiğini, nasıl kullanıldığını ve onunla nasıl yeni tarifler denenebileceğini gösteren videolarınız olursa siz ikna etme konusunda epey bir puan alırsınız.

Peki, Dev E-Ticaret Platformları Bu Durumun Farkında Değil Mi?

E-ticaret sektöründe içerik yönetimi konusunda gerçekten çok deneyimli bir kadromuz var. Bu deneyimle biliyoruz ki, pek çok marka video içeriğinin öneminin farkında ancak buna ayıracak zaman ve konsantrasyon konusunda zorlanıyor. Ancak bu konuda iyi ve detaylı çalışma yapan bir e-ticaret yapısı, rekabette güçlenebilir.

Tanıtım Videoları

Tüm kategorileriniz için kullanıcıya fayda sağlayacak ürün videoları hazırlayalım. Bu videoları sosyal medya hesaplarınızda, YouTube kanalınızda ve e-ticaret sayfanızdaki ilgili kategorilerde paylaşalım. Videolar için SEO metinleri çalışalım. Video ne hakkında, neyi anlatıyor; kullanıcının aradığı anahtar kelimelerle yazalım. Böylece bir kullanıcı “katı meyve sıkacağı modelleri” şeklinde bir arama yaptığında bizim videomuzu bulsun, videoyu izleyip ikna olsun ve satın almaya yönelsin.

Doğru bir uzmanla siz de dijital alanda başarı sağlayabilirsiniz. Depar Bilgi Teknolojileri olarak size uygun çözümler üretmek için buradayız. Bizi arayın, dijital dünyada size destek olalım.

Dijital dünyaya ilk adım için hızlı web sitesi hizmetimizden yararlanabilir, alanında uzman dış kaynak personellerle çalışabilirsiniz. Özel yazılım ve mobil uygulama çözümleri ile müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.