Blockchain

Blockchain Neden Önemli?

Bitcoin ile beraber Blockchain kavramını günlük hayatımızda çok fazla duymaya başladık. Peki bu Blockchain tam olarak nedir? Günümüzde her şey sanallaşmaya başladı. Özellikle pandemi döneminde her şeyimizi online olarak uzaktan yapmaya başladık. İş yerlerimiz online oldu, alışverişlerimiz online oldu, sosyalleşmelerimiz online oldu. Bu süreçte hepimiz sanal dünyanın bir parçası olduk. Pandeminin birçok kötü yanı oldu fakat hayatımızın bu kadar kolaylaşmasına da vesile oldu.

Bundan dolayı, insanlar işlerini telefonlarından, laptoplarından ve tabletlerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Bu sanal dünyaya girmemizle birlikte bir şeyi daha tanıdık: sanal para.

Öncelikle biz de elimizle tutamadığımız bu paraları yadırgadık. Bilmediğimiz her şey gibi buna da mesafeli yaklaştık. Coin kelimesi hepimize yabancı geldi. Fakat piyasalarının böyle hareketlenmesi, bütün dünyanın bundan bahsetmesi sayesinde üzerine konuşulacak bir şey olduğunun farkına vardık. Burada bir dünya olduğunu çok geçmeden gördük. Piyasaların gözbebeği olan bu kavramı öğrenmemiz gerektiğinin farkına vardık. Çünkü insanlar için artık bu kavram bir kelimeden çok daha fazlası oldu. Sanal para hem yatırım aracı oldu hem ödeme yöntemi hem de bazı devletlerin resmi parası oldu. Böyle büyük bir gelecek vaat eden bu kripto paralar için birçok yenilik yapılmaya başlandı. Son olarak da Blockchain hayatımıza girdi.

Blockchain başka bir deyişle bir veri tabanı. Burada bloklardan bir zincir oluşmakta. Bu zincir sayesinde de şifrelenmiş işlem takip edilebilmekte. Para transferlerinde her aşama bir blok oluşturmaktadır. Bu aşamaların art arda gelmesi gibi bu bloklar da art arda gelir ve bu sayede zincir oluşur. İki tarafı da güvence altına alabilmek için bütün bloklar şifrelenir, hacklenemez hale getirilir. Bu sayede bu teknoloji güvenilirdir. Blockchain’in bu kadar çok kullanılması ve sevilmesinin en büyük sebebi de bu teknolojinin tamamen şeffaf ve güvenilir olmasıdır. İsteyen herkes şimdiye kadar var olmuş bütün blokları inceleyip gözden geçirebilir.

Hemen Eğitiminizi Planlayalım..

Blockchain hakkında daha birçok bilgi, öğrenilmesi gerekilen daha birçok ayrıntı var. Bu bilgiler ışığında fikir edinilebilir fakat tam bir öğrenim sağlanamaz.

Blockchain alanında uzmanlaşmak, bu alanda eğitim almak isterseniz uzman eğitmenlerimiz ile Blockchain eğitimi vermekteyiz. Blockchain eğitimleri ile geleceğin sektörü olan bu alanda eğitim alabilir ve uzmanlaşabilirsiniz. Henüz yeni bir sektör olduğu için bütün büyük firmalar ve bankalar bu alanda uzman aramaktadır. Bu da bu sektörün istihdamının ne kadar çok olacağının bir göstergesi.

Şirketinizin çalışanlarının Blockchain alanında alacağı eğitim ile daha bilgili ve deneyimli olmasını istiyorsanız bizimle hemen 0216 234 30 65 numaralı telefondan veya info@deparakademi.com.tr mail adresinden iletişime geçerek istediğiniz alana yönelik eğitim planlaması talep edebilirsiniz.