Depar Akademi Power BI Eğitimleri

Power BI Eğitimleri

Power BI eğitimleri ile kurum içi başarı oranı artar. Kurumların daha verimli bir şekilde çalışması için özel olarak geliştirilen uygulama sayesinde çok yönlü bir deneyim söz konusu olur. Power BI uygulamalarıyla birlikte verileri daha doğru şekilde analiz etmek, karmaşık verileri anlamlı bir hale getirerek daha pratik bir süreç geçirmek mümkündür. Power BI uygulamaları iş geliştirme, iş takibi, bildirimleri takip etme ve kurum içi çalışanlar arasında ortak bir payda oluşturma amacıyla tercih edilir. Analiz aracı olarak da bilinen Power BI, kurum içi başarı oranının artmasında önemli bir rol oynar. Daha pratik bir şekilde hareket etme imkanı tanıyan uygulama sayesinde zaman tasarrufu söz konusu olur. Power BI eğitimleriyle birlikte uygulamanın detaylarını öğrenmek, temel ve teknik anlamda nasıl hareket edileceğini algılamak mümkün. Var olan verilerin nasıl bir şekilde değerlendirileceğini anlamlandırmak için Power BI eğitimlerine yönelmek gerekir. En basit verilerin analiz edilmesinden zorlu ve karmaşık verilerin analiz edilmesi noktasında kadar bilgi edinmek Power BI eğitimleriyle mümkün. Görselleştirme ve tablo oluşturma noktasında önemli avantajlar kazandıran Power BI, bulut tabanlı bir hizmet sunar. Bulut tabanlı bir hizmet sunulduğu için ortak çalışmaya uygun bir deneyim elde edilir. Çalışma alanlarında verimliliği artıran Power BI, sayesinde iş kolaylığı sağlanır. Power BI yazılımıyla birlikte daha fazla dosya üzerinde işlem almak mümkündür.

Power BI Nedir?

Power BI, Microsoft tarafından geliştirilen bir iş zekası yazılımıdır. İşlerin analiz edilmesine yardımcı olan araç özellikle birden fazla sektörde faaliyet gösteren kurumların işlerini kolaylaştırır. Günün her anında veri çekebilecek şekilde tasarlanan yazılım sayesinde var olan verileri görselleştirmek ve görseller üzerinden kolay bir şekilde verileri analiz etmek mümkün olur. İşletme kararlarını etkileme noktasında da önemli avantajlar sunan Power BI iş yazılımı, verilerin görselleştirilmesine yardımcı olur. Veri görselleştirme aracı olarak da bilinen Power BI sayesinde binlerce sayfalık verilerden tablo oluşturmak kolaylaşır. İnsan gücünün yetersiz kaldığı alanlarda Power BI yazılımıyla birlikte dakikalar içerisinde yüksek boyutlu verilerin analizini gerçekleştirmek mümkündür. Power BI temeli, Microsoft Excel tabanlı verilere dayanır. Bu sayede Excel dosyalar üzerinden Power BI kullanarak veri görselleştirme gerçekleştirilebilir. Power BI nedir sorusunun cevabı iş zekası olarak verildiği için bu zekanın doğru şekilde yönetilmesi gerekir. İş zekasını geliştirme ve bu zekadan faydalanma noktasında eğitim almak oldukça önemlidir. Power BI yazılımına dair detaylı bilgiyi Depar Akademi tarafından verilen Power BI eğitimleri sonucunda öğrenebilirsiniz.

Power BI Temel Özellikleri

Power BI, verileri görselleştirmeye yardımcı olan bir iş zekasıdır. Diğer iş araçlarında olduğu gibi Power BI yazılımının da temel özellikleri mevcuttur. Belirli bir çerçevede hizmet veren Power BI, temel özellikleriyle birlikte işletme problemlerine çözüm sunar. Çok uluslu şirketlerden veri analist şirketlerine kadar farklı noktalarda Power BI yazılımlarından faydalanmak mümkündür. Power BI temel özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Veri Modelleme ve Dönüştürme:

Power BI, kullanıcıların verilere ulaşabileceği bir altyapı sunar. Kullanıcılar Power BI üzerinden verileri daha kolay bir şekilde analiz edebilir. Verileri düzenlemek oldukça kolay olduğu için farklı veriler arasında ilişki kurmak mümkün olur. Mevcut verilerin modellenmesi noktasında önemli olan Power BI yazılımı, erişime sahip herkesin düzenleyebileceği bir yapı kazandırır. Power BI ile verileri temizlemek ve dönüştürmek mümkündür.

  • Veri Görselleştirme

Power BI, verilerin görselleştirilmesine yardımcı olur. Farklı kullanım alanları ve sektörler için özel olarak geliştirilen grafikler sayesinde anlaşılabilir bir tablo oluşturmak mümkündür. Tablolar, haritalar ve grafikler üzerinden mevcut verilerin analiz edilmesini sağlayan Power BI, veri analistleri için avantaj sağlar. Tablolar üzerinden verileri analiz etme kolaylığı sağlandığı için daha verimli bir deneyim elde edilir. 

  • Rapor Oluşturma

Power BI ile grafikler ve veriler sonucunda rapor oluşturmak mümkündür. Farklı noktalardan toplanan verilerin etkili bir şekilde sunulmasına yardımcı olan Power BI, birden fazla sayfadan oluşan raporlar hazırlama noktasında önemli bir rol oynar. Etkileşimi artırma amacıyla geliştirilen seçenekler sunum sürecini kolaylaştırdığı için karmaşık verileri bile anlaşılabilir bir şekilde karşı tarafa aktarmak mümkündür. Power BI yazılımı içerisinde filtreler ve kullanım kolaylığı sağlayan araçlar yer alır. Bu araçlar sayesinde daha kapsamlı bir deneyim elde etmek mümkün olur. 

  • İşbirliği 

Power BI, raporlar ve panolar üzerinden çoklu ortamları destekler. Çoklu çalışma biçimini destekleyen Power BI, işbirliği noktasında önemli avantajlar sunar. Belirli bir kuruma bağlı kullanıcıların mevcut veriyi görüntülemesine ve oluşturulan verilerin analiz edilmesine yardımcı olan Power BI sayesinde farklı alanlardan bile aynı dosya üzerinde işlem yapma kolaylığı sağlanır. Power BI özellikleri ve teknolojisi sayesinde verileri daha iyi bir şekilde görselleştirmek ve raporlamak mümkündür. 

Power BI Avantajları

Power BI avantajları oldukça fazladır. Power BI iş yazılımı hem kuruma hem de kurum içindeki çalışanlara hitap eder. Veri analist uzmanlarından stratejik uzmanlara kadar pek çok iş kolunda Power BI avantajlarından faydalanmak mümkündür. Görselleştirilmesi gereken her verinin kolay bir şekilde görselleştirilmesine yardımcı olan Power BI sayesinde daha rahat ve hızlı bir şekilde hareket edilir. Tablolar üzerinden anlaşılabilir bir şekilde hareket edildiği için çok yönlü bir deneyim söz konusu olur. Tablo verileri kısa sürede analiz edildiği için mevcut olumsuzluklara karşı aksiyon alma kolaylığı sunulur. Aksiyon alma işlemlerini kolaylaştıran Power BI, kurum içerisindeki başarıyı artırır. Verilerin çeşitli şekilde sunulmasını sağlayan Power BI sayesinde daha rahat bir deneyim söz konusu olur. Mevcut fırsatların değerlendirilmesinde ve var olan fırsatlara entegre olma konusunda Power BI avantajları oldukça önemlidir. Power BI avantajlarına ve Power BI kullanımına dair detayları Power BI eğitimleri ile daha rahat bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. 

Power BI ve Pazarlama Arasındaki İlişki

  • Herhangi bir ürününü pazarlamak isteyen ya da herhangi bir hizmeti tanıtmak isteyen kurumsal şirketler iş kolaylığı sağlama amacıyla iş zekalarına yönelebilir. Veri görselleştirme konusunda etkili bir deneyim sunan Power BI, iş zekaları arasında ön plana çıkar. İşletmeler tarafından Power BI kullanımı, mevcut fırsatların değerlendirilmesine yardımcı olur. Pazarların görüşlerini öğrenmek, pazar açıklarını fark etmek ve içgörü elde etmek Power BI ile mümkündür. Müşteri içgörüsü fark etme amacıyla Power BI kullanımı mümkündür. Verileri analiz eden iş zekası mevcut işgörüye dair bilgi verebilir. Bu içgörü özelinde pazarlama faaliyetlerini şekillendirmek kurum başarısını artırır. Geri bildirimlerin yönetilmesi noktasında da Power BI araçları önemlidir. Müşterilerden gelen verileri tablolaştırarak çözüm kolaylığı sağlayan Power BI, sadakat kazandırır. Power BI eğitimleri ile birlikte farklı iş kollarına yönelmek mümkün.

Depar Akademi ve Power BI Eğitimleri

Depar Akademi Power BI eğitimleri ile iş zekasını sektörünüze entegre edebilirsiniz. İş zekasının kullanıma dair detayları öğrenerek, farklı görselleştirme metodlarını deneyebilir bu sayede raporlama noktasında daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Depar Akademi Power BI eğitimleri sonucunda raporlama, rapor oluşturma, raporları analiz etme ve sorunları tespit etme noktasında önemli avantajlar elde edebilirsiniz.