Cisco Certified Network Associate (CCNA) Eğitimleri

1.Interconnecting Cisco Networking Devices Part1(ICND1)

Bu eğitim ile size temel bir IPv4 ve IPv6 ağının nasıl kurulacağını, çalıştırılacağını, yapılandırıldığını ve doğrulanacağını öğretir ve LAN anahtarlarını ve IP yönlendiricileri yapılandırmanın yanı sıra ağ aygıtlarını yönetmeniz ve temel güvenlik tehditlerini tanımlama gibi bilgileri öğreneceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Eğitim İçeriği

2.Interconnecting Cisco Networking Devices Part2(ICND2)

Ağın temellerini anlayın ve uygulayın ve karmaşık LAN’lar oluşturun, Birden çok yönlendirici ve anahtardan oluşan ağlara seviye 1 ve seviye 2 desteği sağlayın, Mevcut ağ altyapılarında sorunları giderin, Yönlendirme protokollerini uygulayın, Ağ cihazlarını yönetin ve güvenceye alın, IPv4 ve IPv6 IP adresleme şemaları oluşturmayı ve uygulamayı öğrenin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Eğitim İçeriği

Cisco Certified Network Professional (CCNP) Eğitimleri

1.Implementing Cisco IPRouting

Cisco Certified Network Professional eğitimlerinde verilen bu eğitimde, IPv4 ve IPv6 için Cisco yönlendirme yapılandırması ile ilgili ileri düzey bir kurstur. Öğrenciler OSPF, EIGRP, BGP, PBR, IP SLA kullanarak bir yönlendirme alanını yapılandırma ve optimize etme ve gerektiğinde yeniden dağıtmayı yapılandırma hakkında bilgi edineceklerdir. Ayrıca, şubeleri ve mobil çalışanları desteklemek için oldukça güvenli yönlendirme çözümlerinin yapılandırmasını da içerir.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Eğitim İçeriği

2.Implementing Cisco IP Switched Networks

Karmaşık kurumsal anahtarlama çözümlerinin uygulanmasını planlama, yapılandırma ve doğrulama konusunda ki bir eğitimdir. VLAN, STP, RSTP, MSTP ve HSRP’yi kullanarak anahtarlamalı bir altyapıyı yapılandırmak ve optimize etmek için bilgi edineceksiniz. Ek olarak, anahtarlı altyapıyı güvenceye alabilir duruma geleceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Eğitim İçeriği

3.Troubleshooting and Maintaining Cisco IP Networks

Bu eğitim ile, karmaşık kurumsal yönlendirilmiş ve anahtarlamalı ağlarda düzenli bakım planlamayı ve gerçekleştirmeyi ve ağ tabanlı sorun giderme gerçekleştirmek için teknoloji tabanlı uygulamaları ve sistematik bir ITIL uyumlu yaklaşımı kullanmayı öğreneceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

Eğitim İçeriği

Cisco Eğitimleri

1.Introducing Cisco Data Center Networking

Cisco Certified Network Associate eğitimlerinde verilen bu eğitimde Cisco Veri Merkezinde kullanılan temel teknolojileri tanıyacaksınız. Ağ protokolleri de dahil olmak üzere temel bilgileri, becerileri ve teknolojileri öğrenimini kazanacak ve veri merkezi ağ iletişimi kavramları ve teknolojileri, veri merkezi depolama ağı ve Cisco UCS mimarisi gibi kavramlara giriş yapacaksınız.

Eğitim 4 gün 24 saattir.

2.Introducing Cisco Data Center Technologies

Bu eğitim ile, ağ teknolojileri, veri merkezi ağ sanallaştırma, birleşik bilgi işlem, veri merkezi otomasyonu ve düzenleme ve Cisco® Uygulama Merkezli Altyapısı (Cisco ACI ™) dahil olmak üzere temel bilgi, beceri ve teknolojilerini tanıyacaksınız. Ayrıca, günümüzün zorlu ortak seviyedeki pozisyonları için gerekli olan konuları kapsayan veri merkezi temel işlemlerine odalanacaksınız.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3.Implementing Cisco IOS Network Security

Bu eğitim ile, ortak güvenlik kavramlarını anlamanızı ve “gerçek hayat” ağ altyapısı içinde çeşitli popüler güvenlik araçlarını kullanarak temel güvenlik tekniklerini kullanmanızı sağlar. Uygulamalı örnekler sağlamak için Cisco güvenlik ürünlerini kullanarak güvenlik ilkeleri ve teknolojilerine de odaklanacaksınız.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

4.Implementing Cisco Unified Wireless Networking Essentials

Cisco Wireless LAN’ın optimum performansı için temel Cisco Wireless LAN konfigürasyonu, izleme, sorun giderme ve destek becerilerinizi geliştirin.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

5.Building Cisco Service Provider Next-Generation Networks, Part1

Bu eğitim ile, bir ağın ana bileşenleri hakkında bilgileri öğrenecek ve servis sağlayıcı ağlarının nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Hizmet sağlayıcıların modern, ölçeklenebilir ve güvenilir ağlar kurmalarına yardımcı olan IP Yeni Nesil Ağ (IP NGN) mimarisine giriş yapacaksınız.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

6.Building Cisco Service Provider Next-Generation Networks, Part2

Eğitimde, LAN’larda ve WAN’larda bağlı Cisco yönlendiricileri ve anahtarlarını kullanmaya odalanacaksınız. Bu eğitimi tamamladıktan sonra, çeşitli Cisco ağ cihazlarını yapılandırabilir, doğrulayabilir ve giderebilir duruma geleceksiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.