Proje Yönetimi Eğitimi

Proje Yönetimi Eğitimi günümüzde en önemli konulardan biri haline gelmiştir. Çünkü iyi  yönetilen projeler hem zamandan hem de bütçeden ciddi kazançlara sebep  olurken kurum ve kuruluşların yeni hedeflerine de öncülük etmiş olurlar. Bu sebeple proje yöneticiliği konusu ayrı bir uzmanlık gerektirir. Proje yöneticiliği eğitimleri sayesinde yöneticiler süreçleri, proje araç ve tekniklerini, standartlarını, projeye uyum sağlamayan kısımların problemlerini öngörebilir çözümler oluşturabilirler.

Nasıl Proje Yöneticisi Olurum

Proje yöneticisi olmak isteyen herkesin bir projeyi baştan sona nasıl takip etmesi gerektiğini ve önceliklerinin neler olduğunu bilmesi gerekir. Bunun içinde metodolojiyi ve programı iyi bilmesi,portföyleri tanımlayabilmesi, başarı sağlayacak faktörlerin üzerinde durması, paydaşları iyi tanıması ,riskleri belirlemesi ve portfolyoyu yönetebilmesi gerekir.

Nasıl Proje Seçilir

Kurumların, şirketlerin değişik projeler üzerinde nasıl seçim yapacaklarını biliyor olmaları gerekir. Bunun için proje seçim kriterleri iyi değerlendirilmelidir. Finansal ve finansal olmayan kriterler ayrı ayrı düşünülmeli

örneğin ikili karşılaştırma yada matriks yöntemleri gibi yöntemler ile proje seçilmelidir.

Proje Yönetim Eğitimlerine Kimler Katılmalıdır

Proje Yönetim teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkes bu eğitimlere katılabilir. Yöneticiler, koordinatörler, iş analistleri, proje mühendisleri, proje uzmanları, operasyon müdürleri, yeni bir uzmanlık alanına sahip olmak isteyenler ve projelerde yer alan veya alabilecek olan tüm çalışanlar, çalışmaya  aday kişiler katılabilirler.

Bu Eğitimlerin Hedefi Nedir

Proje yönetimi konusundaki tanımları, metodolojiyi öğretmek, portföy tanımlarına hakim kılmak, organizasyonel stratejiler ve proje seçebilecek öngörüyü kazandırmak, organizasyon yapılarını ve proje kültürünü benimsetmek, yönetim süreçlerini ve bilgi alanlarını tanıtmak, proje entegrasyon yönetimi konusunda bilgi sahibi yapmak, kapsam yönetimine hakim olunmasını sağlamak en önemlisi de zaman yönetimi ve maliyet yönetimi becerilerini kazandırmak hedeflerimizdir .

Tüm bunların yanında proje kalite yönetimi, proje kaynak yönetimi, proje risk yönetimi, satın alma ve iletişim yöntemleri de öğretilecektir.

Depar akademi uzman kadrosuyla Proje Yönetimi Eğitimleri ile başarıya daha hızlı ulaşmanız konusunda size her zaman destek vermeye hazırdır .

Proje Yönetimi Eğitim İçeriği

Eğitim Bilgi Formu

    March 2018

    2018-07-25T11:20:22+03:00

    Bu eğitimi arkadaşlarınızla paylaşmak ister misiniz?

    Go to Top