Docker Eğitimi

Docker, işletim sistemi seviyesinde sanallaştırma imkanı sunan bir bilgisayar programıdır. Yazılım geliştiriciler ve DevOps ekipleri arasında konterneylaştırma olarak bilinen sisteme sahiptir. Konteyner kavramına kısaca değinmek gerekirse, Docker tarafından çalıştırılan yazılım paketleridir. Kaynak kullanımı açısından çok hafif bir çalışma sistemine sahip Docker, bir işletim sistemi çekirdeği üzerinde çalışır. Go programlama dili üzerinde yazılan program Docker platformunun getirdiği avantajları anlatarak devam edebiliriz.

Docker platformunun getirdiği avantajlar nedir?

Docker kaynak kullanımının tasarruf sağlamasının yanında güvenlik, hız ve esneklik gibi birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Docker platformunun getirdiği avantajları sağladığımız Docker eğitimleri ile gruplandırarak açıklayabiliriz.

Docker Fundamentals Eğitimi

Docker Fundamental Eğitimi ile Docker platformunu etkin bir şekilde kullanılmayı sağlar. Docker Fundamental Eğitim sürecinde Docker düğümünde konteynerleşmenin kavramlarına hakim olmakla birlikte uygulama süreçlerine ve orkestrasyon süreçlerine hakim olacaktır.

Docker Fundamentals Eğitimi ile kazanılacak yetkinlikler Docker çalışma sistemi, iş akışı modeli, Docker güvenliği ve gizlilik yönetimi, Docker düğümlerinde temel konterneyleştirme, görüntü yönetimi, docker için entegrasyon modellerini anlayabilecek, Swarm’ın nasıl çalıştığını anlayabilecek ve swarm işlemlerini yönetebilecek seviyeye ulaşacaklardır.

Docker for Enterprise Developer Eğitimi

Docker Fundamentals eğitiminden sonra alınması gerekn Docker for Enterprise Developer Eğitimi, kurumsal firmalarda geliştirme faaliyeti sürdüren geliştiriciler ve DevOps ekiplerinin Docker kullanımını daha hızlı, esnek ve avantajlı hale getirmeyi sağlar.

Docker for Enterprise Developer Eğitimi, uygulamalarda konteyner entegrasyonu sağlamak, gelişen ve güncellenmiş tekniklerle, kullanım oranları maksimize edilmiş, esnek ve otomatik iyileştirme yapan uygulamaları oluşturmak için ideal bir eğitimdir.

Docker for Enterprise Developer Eğitimi ile karmaşık bir EE uygulamasında kullanılan şablonları belirleyebilir, hatayı en aza indirecek EE uygulamaları oluşturabilecek, konteyner uygulanmış EE uygularına bug fixing ve test süreçlerini uygulayabilecek, kubernetes ile local sistemlerde
uygulama oluşturma çalıştırma gibi tüm süreçleri yürütebileceksiniz.

Docker Security Eğitimi

Docker Security Eğitimi sayesinde konteynerlarınızın güvenliğini sağlamak amacıyla özellikler ve uygulamaların kullanımını öğreneceksiniz. Rol tanımlamalarına göre tasarlanan bu eğitimde Docker kullanan tüm ekip üyeleri; geliştiriciler, işletme personelleri, DevOps ve mimarları
gibi tüm personeller içn uygundur. Bu eğitimin verimli geçebilmesi için Docker for Enterprise Developer Eğitiminin alınması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Docker Security Eğitimi ile Docker güvenlik özelliklerini, Docker içeriğiniz en iyi güvenlik uygulamalarını, güvenli kullanıcı yönetimi ve erişim sağlamayı öğreneceksiniz.

Depar akademi uzman kadrosuyla ile başarıya daha hızlı ulaşmanız konusunda size her zaman destek vermeye hazırdır .

Docker Eğitimi İçeriği

Eğitim Bilgi Formu

    May 2019

    June 2018

    2019-05-29T13:21:52+03:00

    Bu eğitimi arkadaşlarınızla paylaşmak ister misiniz?

    Go to Top