Çocuklar için yazılım eğitimlerini nasıl hazırlıyoruz?

Çocukların yazılım öğrenmesi ve çocuklar için yazılım eğitimlerinin ayrı bir kulvar olması günümüzde gerçekten çok önemli. Uzmanlara göre onları geleceğe hazırlamak için çok iyi seviyede İngilizce ve yazılım – kodlama bilgisi sunmalıyız. Böylece dünyanın her yerinde iş bulabilecek, yaptığı işi evrensel kılabilecek kişiler yetiştirebiliriz. Çocukluktan başlayan sağlam ve istikrarlı bir eğitimle belki d esizin çocuğunuz geleceğin WhatsUp uygulamasını, Facebook uygulamasını ya da İnstagram uygulamasını yaratan kişi olabilir.

Deparakademi olarak bizler, kendi ihtiyaçlarımıza aradığımız yanıtlardan  yola çıkarak eğitim planı yapıyoruz. İşin bu kısmı bizi, diğerlerinden ciddi şekilde ayırıyor. Çünkü gerçek ihtiyacı kendi deneyimlerimizle iyi biliyor ve ona nasıl çözüm üreteceğimize odaklanabiliyoruz. Yani odaklandığımız şey, bir kurs açıp sınıfı doldurup dersi tamamlatmaktan epey ötede. Teknoloji, yazılım, dijital pazarlama alanlarında uzun yıllardır kurumsal ve çok büyük markalar için hizmet vermiş kişilerden oluşan bir ekibiz. Kendi çocuklarımız için yazılım ve kodlama eğitimi araştırırken yaşadığımız sorunları, karşılaştığımız eksiklikleri dikkate alarak süreci yeniden inşa eden bir bakış açısı geliştirdik. Peki, biz çocuklar için yazılım dersi vermek üzere neler mi yapıyoruz?

Öncelikle her yaş grubunun anlama ve öğrenme şekli fakrlı olacağı için yaş grubu ayrımını mutlaka yapıyoruz. Eğitimi çocuklara vereceğimiz için onların dikkatini uzun süre konuda tutmak üzere oyunlaştırma konusunu iyi araştırdık. Eğlenceli bir ortamda, rekabet ve oyuna yazılım, kodlama öğrenmelerini en azından bir yazılımcı gibi düşünmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

Eğitmenlerin Önemi

Eğitmenlerimizin hem alanında uzman kişiler olmasını hem de çocuklarla iletişim kurabilecek ve daha önce mutlaka çocuklara eğitim vermiş kişiler olmalarını önemsiyoruz. Hatta bu, en önemli kuralımız.

Çocuklar için bilgiyi somutlaştırmak yetişkinlerden daha zordur. AutoCAD eğitimi ya da 3 DS MAX derslerinden edindiğimiz deneyimlerle yetişkinlerin bile bilgiyi uygulamaya dökmekte zorlandığını düşünürsek, bu konuda örnekleme yapmanın önemini daha iyi anlarız. Bolca örnek yapıp öğrendikleri şeylerin ne işe yaradığını anlamalarını sağlıyoruz.

Çocuğunuzun yazılımcı olmasını ya da kod yazan bir uzman olmasını istiyorsanız, söz konusu eğitim sürecini onun tüm yaşamına yaymanız gerekiyor. tek seferlik yazılım kurslarıyla istenen sonucu elde edemezsiniz. Ancak böyle bir kursun da şöyle bir faydası olabilir, onun bu konudaki ilgisini ve yeteneğini keşfedebilirsiniz.

Eğitim Bilgi Formu