Depar Akademi Bilgi Güvenliği Eğitimleri

Bilgi Güvenliği Eğitimleri

Bilgi Güvenliği Eğitimleri , bilgi güvenliğini tehdit eden risklerin başında çalışanların güvenlik konusundaki farkındalığını arttırmaya yönelik eğitimlerdir. Çalışanların farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden biri düzenli olarak eğitim verilmesi ve eğitimler sonrası farkındalık senaryolarını içeren saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir.

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi, Güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerin senaryolar eşliğinde anlatıldığı ve özellikle bilginin korunma yöntemlerinin anlatıldığı eğitimlerdir.

Daha fazla

Kurumsal Güvenlik Eğitimleri

Günümüzde siber güvenlik liderlerinin, işinize olası etkileri göstermek için tehditleri, potansiyel etkilerini, ölçülebilir verilere dönüştürmeyi bilmeleri gerekir. Siber risk, yasal hususlar ve sigorta, işletmeler tarafından sıklıkla göz ardı edilir ve bu, bir olay meydana geldiğinde büyük mali yıkım olur. Temel olarak, hangi risklerin aranacağını bilmek ve ardından felaketlerin oluşmasını engellemek için nasıl hafifletileceğini bilmek çok önemlidir. Bu eğitimin tamamlanmasından sonra, bilgi güvenliği üzerine güçlü yetilere sahip olunacaktır.

Daha fazla

İleri Düzey Siber Güvenliği Eğitimi

Bu eğitim, tüm katılımcılara, ağları farklı saldırı türlerinden korumayı, kurumsal varlıkların güvenliğini sağlamayı, güvenlik açıklarını tespit etmeyi, müşterilerin gizliliğini sağlamayı ve güvenli sistemler kurmayı öğrenmeleri için gereken ileri beceriler, araçlar ve teknikleri sağlama amacını vermek üzere tasarlanmıştır.

Bu eğitimin asıl amacı; Örgütsel güvenliğin ileri prensiplerini ve etkili güvenlik politikalarının unsurlarını öğrenme.  Kriptografik standartların ve ürünlerin ileri teknolojilerini ve kullanımlarını bilmek, Ağ ve ana bilgisayar tabanlı güvenlik teknolojilerinin gelişmiş kurulum ve yapılandırmasını öğrenme, Web ve iletişim teknolojilerinde güvenliği sağlamak için kullanılan gelişmiş standartları ve ürünleri tanımlama, Gelişmiş kablosuz ve uzaktan erişim güvenliği uygulamalarını açıklamak.

Daha fazla

Ağ Güvenliği Yöneticisi Eğitimi

Bir kuruluşun BT güvenliğini her kelimenin anlamında yönetmesi beklenir. Güvenlik stratejileri ve çözümlerinin ortaya çıkmasından eğitim prosedürlerinin uygulanmasına kadar. Ayrıca, yaklaşan güvenlik tehditlerini ele almanız ve ihlallerin ardından ilgilenmeniz gerekebilir. Her ne kadar teknik becerileriniz liderlik çalışmalarınızda (bazen) arka koltukta olsa da, şirketinizin güvenlik önlemlerinin arkasındaki itici güç siz olacaksınız. Bu eğitim içerisinde Ağ güvenliği yöneticisi eğitimi verilecektir.

Daha fazla

Sızma Testi Eğitimleri

Bu eğitim, sızma testi yapmak isteyen veya korsanların bir kuruluşu nasıl ihlal ettiği ile ilgilenen herkes için tasarlanmıştır. Junior pen tester ile kıdemli pen tester arasındaki tek fark deneyimdir. Gerçekten eşsiz bir deneyim kazanmak için bu eğitime kurumsal yapıda hakim olun.

Daha fazla

Bilgi Güvenliği Eğitimleri almak için nereye başvurmalısınız ya da İstanbul’un en iyi Bilgi Güvenliği kursları nerede…

Bilgi Güvenliği Eğitimleri

Bilgi Güvenliği Eğitimleri, daha çok şirketlerin çalışanlarına aldırdıkları eğitimlerdir. Özellikle de bankacılık sektöründe ve e-ticaret sektöründe Bilgi Güvenliği Eğitimleri çok önemlidir. Zira, binlerce kişinin bilgisinin sisteme dahil olduğu böyle yapılarda bilgi hırsızlığı girişimleri çok olur. Bu girişimlere karşı önlem almanın en etkili yolu ise personelin bilgi güvenliği konusunda eğitim almasıdır.

Bilgi Güvenliği Eğitimleri, genel olarak; bankacılık sektörüne özel Swift güvenliği eğitimleri, SOC analist eğitimi, SIEM Korelasyon eğitimi, BDDK Sızma eğitimi, IPS güvenlik testleri eğitimleri, siber suçlar analiz dersi, oracle veritabanı güvenliği eğitimi gibi konu başlıklarını kapsar. Ancak eğitimi alacak sektöre ve kişilere özel başka bir deyişle amaca özel olarak eğitim programı değiştirilebilir. Zira, Depar Akademi olarak, eğitimin gerçek fayda sağlamasını çok önemsiyoruz.

Bilgi Güvenliği Eğitimleri almak için en çok şirketler ve özellikle de bankalar başvuruda bulunur. Ancak bireyler de bu eğitimlere katılma isteğinde bulunarak özgeçmişlerine çok büyük bir güç katabilirler. Bu eğitimleri almış kişiler, bankalarda ve e-ticaret şirketlerinde iş bulma konusunda epey avantajlı olacaklardır.

Eğitim Talep Formu

Hacker Eğitimi

Bilgi Güvenliği

Beyaz şapkalı hacker eğitimin amacı, Temel Linux ve Ağ güvenliği bilgilerinden başlayarak bir sızma testi (penetration test) nasıl gerçekleştirilirdiğini adım adım..

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi