1.Network Security Administrator Eğitimi

Ağ Güvenliği Yöneticisi Eğitimi alarak Ağ ve İnternet güvenliği sorunlarını ve tasarımını nasıl değerlendireceğinizi ve başarılı güvenlik politikalarını ve güvenlik duvarı stratejilerini nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca, sistem ve ağ açıklarını nasıl ortaya çıkartacağınızı ve bunlara karşı nasıl savunacağınızı kurumsal olarak öğrenebilirsiniz.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

2.Zararlı Yazılım Analiz Yöntemleri Eğitimi

Ağ ve internet güvenliğini sağlamak için, güvenlik politikaları ve güvenlik duvarı stratejilerinin nasıl uygulanacağını, ayrıca sistem ve ağ açıklarının nasıl ortaya çıkarılacağını öğrenin. Finans kuruluşları ve kamu kurumlarını hedef alan zararlı yazılımların artık hedefli saldırılar haline gelmesiyle analiz yapılması ihtiyaç haline gelmiştir. Zararlı yazılımları analiz ederek hedeflerini anlaması ve kaynaklarına erişilmesi gibi işlemleri öğrenmeye başlayın.

Eğitim 5 gün 30 saattir.

3.Sızma Testleri Eğitimi

Bu eğitimde sızma testi adımları ile metodolojileri aktarılmakta ve temel network terimleri, domain yapısı, Linux servislerinin başlatılması, yönetimi, port taraması, sızma testine hazırlık yapılması gibi yöntem veya metodları öğrenmeye başlayın.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

4.Saldırı Tespit ve Kayıt Yönetimi Eğitimi

Bu eğitim ile birlikte kurumsal altyapınızda loglamanın önemini ve gerçek değer amaçlı ürün güvenlik açısından loglamanın kazançlarını somut olarak öğrenin. Buna ek olarak, trafik analizi temelleri, uygulama protokolleri ve trafik analizi, açık kaynak kodlu saldırı tespit sistemi, ağ trafiği analizi ve izleme,
uygulama protokolleri için saldırı tespit metotları, kayıt yönetimi, kayıtları izleme gibi öğrenimlerini kazanabilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

5.DNS Güvenlik Yöntemleri

Bu eğitimle birlikte Domain Name Server yapısının güvenlik önemini anlayarak name serverlarınıza karşı hedef alan siber saldırıları karşı yapabileceğiniz veya alabileceğiniz önlemler üzerinde eğitim alarak güvenlik altyapınızı güçlendirebilirsiniz.Ayrıca, name serverınızın konfigrasyonunu, desteklenen güvenlik seçeneklerini, güvenlik çözüm, trafik analizi gibi önemli konular üzerinde de durarak önemli öğrenimler kazanabilirsiniz.

Eğitim 1 gün 6 saattir.

6.Linux ile Ağ ve Güvenlik Yönetimi

Bu eğitim ile birlikte Linux ile ağ güvenliğini ve yönetimini kurumsal yapıda çözümlerle güçlü bir altyapısını inşa ederek efektif yapılara giriş yapabilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.

7.DDoS Saldırıları ve Korunma Yöntemleri Eğitimi

Bu eğitim esnasında ağ altyapınızı DDos’dan korunmak, saldırı esnasında neler yapabileceğiniz gibi işlemleri öğreneceksiniz. DDos izleme sistemleri ile en kötü senaryoların hazırlanması ile saldırılara karşı altyapınızı korumaya başlayın.Ayrıca, Bu eğitimle birlikte sık kullanılan ve en etkili olan yöntemleri, çalışma mantılarını, uygulamaları ve korunma yöntemlerini hem teorik olarak hem de pratik olarak eğitim alabilirsiniz.

Eğitim 3 gün 18 saattir.